Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
De Zuid-Koreaanse cryptobeurs Bithumb heeft haar plannen voor een beursgang opnieuw uitgesteld. Waar het bedrijf eerder mikte op een notering in 2025, wordt nu pas na 2028 rekening gehouden met een IPO. De beslissing volgt op boetes, toezichtsproblemen en interne herstructureringen.
Bithumb wil de komende jaren gebruiken om de organisatie te versterken. Tot ten minste 2027 ligt de focus op het verbeteren van boekhoudkundige processen en interne controles.
Financieel directeur Jeong Sang-gyun gaf tijdens de aandeelhoudersvergadering aan dat het bedrijf samenwerkt met adviesbureau Samjong KPMG. Dat traject moet ervoor zorgen dat Bithumb voldoet aan de eisen die bij een beursnotering horen.
Het uitstel komt na een lastige periode. Bithumb kreeg een schorsing van zes maanden en een boete van 24 miljoen dollar wegens mogelijke overtredingen van anti-witwasregels. Ondanks die tegenslagen werd CEO Lee Jae-won opnieuw benoemd voor twee jaar, wat erop wijst dat aandeelhouders vertrouwen houden in de huidige koers.
Begin dit jaar kwam Bithumb in het nieuws door een opvallende technische fout. Gebruikers kregen per ongeluk circa 2.000 Bitcoin (BTC) bijgeschreven in plaats van 2.000 Zuid-Koreaanse won. Daardoor ontstond tijdelijk een intern saldo van meer dan 40 miljard dollar. Het bleek een administratieve fout die later werd gecorrigeerd.
De mogelijke beursgang van Bithumb wordt gezien als een belangrijke ontwikkeling voor de Zuid-Koreaanse cryptosector. Het land behoort tot de actiefste markten ter wereld, met naar schatting 16 miljoen mensen die een account hebben bij een cryptobeurs.
Ook concurrent Upbit, geëxploiteerd door Dunamu, zou plannen hebben voor een eigen beursgang na een samenwerking met Naver Financial. Ondertussen werkt de Zuid-Koreaanse overheid aan nieuwe regelgeving voor stablecoins en blijft belasting op cryptowinsten onderwerp van discussie. Die plannen zijn al meerdere keren uitgesteld en worden mogelijk helemaal geschrapt.
Met het uitstel tot na 2028 kiest Bithumb voor een voorzichtige strategie. Het bedrijf wil eerst bewijzen dat het klaar is voor de beurs voordat het die stap daadwerkelijk zet.
Cryptobeurs Kraken ontslaat 150 werknemers na AI-implementatie. Beursgang mogelijk uitgesteld tot eind 2026 of begin 2027.
De Zuid-Koreaanse techgigant Kakao verkoopt een groot deel van zijn belang in cryptobedrijf Dunamu aan Hana Bank.
Brian Armstrong deelde ter gelegenheid van het jubileum een screenshot van de eerste Coinbase-interface uit 2012.
Met 1.000 euro in ASML-aandelen een jaar geleden had je nu ongeveer 2.100 euro. Het aandeel verdubbelde door aanhoudende AI-vraag.
Eerst min 10 procent, nu in de plus: olieprijs reageert direct op WSJ-bericht dat Iran het Hormuz-voorstel afwijst.
Ontdek hoe verloren wallets, geheime Bitcoin-adressen en mysterieuze miljardairs de lijst van rijkste cryptobezitters ter wereld domineren.