Vandaag bleek maar weer hoe groot de commitment is van Zuckerberg naar de metaverse. Het bedrijf dat voorheen bekend stond als Facebook, heeft vandaag namelijk het tickersymbool op de aandelenmarkt veranderd van FB naar META.
De naamsverandering heeft tot nu toe nog geen positief effect gehad. De koers is sindsdien alleen maar gedaald. Sinds CEO Mark Zuckerberg de naamswijziging van Facebook naar Meta aankondigde, is het aandeel met 42% gedaald.
META aandeel nadert het dieptepunt van april
Gisteren daalde het aandeel voorheen bekend als FB met 6,43%. 1 META aandeel wordt momenteel verhandeld voor $184,00. Dat is een bedrag dat het dieptepunt van het aandeel van $174,95 nadert die het in april bereikte.
Twitter-gebruikers grapten dat wat de oorzaak van de prijsdaling ook is, de verandering van de ticker waarschijnlijk geen oplossing zal bieden voor de talloze problemen waarmee het bedrijf momenteel wordt geconfronteerd:

Facebook gaat all in op de metaverse
Eind oktober kondigde Mark Zuckerberg de naamsverandering van Facebook naar Meta aan. De naamsverandering verwijst naar een rebranding die de toewijding van het bedrijf aan de metaverse als de toekomstige kern van zijn bedrijf onderstreepte.
De metaverse is het concept van een meeslepende verzameling van digitale ruimtes en werelden die door internetgebruikers worden genavigeerd via 3D-avatars. Veel ontwikkelaars, waaronder Zuckerberg, geloven dat de metaverse de toekomstige hub zal worden van werk, winkelen, entertainment en sociale interactie.
De rebranding viel samen met een aantal grote problemen die Facebook op zijn dak kreeg omdat een klokkenluider beweerde dat het bedrijf nep nieuws en haatzaaiende uitlatingen toestond op het platform.
Sinds dat moment is het Facebook aandeel flink gedaald. De prijs van het Meta aandeel is sinds oktober namelijk met bijna 42 procent gedaald. In februari daalde het zelfs met 26% op één dag. Deze koersval vond plaats toen er uit een nieuw winstrapport bleek dat de gebruikersgroei van Facebook stagneerde en Facebook aankondigde zich meer te gaan focussen op de metaverse.
Betekent de koersdaling van gisteren opnieuw slecht nieuws voor de social mediagigant, of is het slechts het resultaat van de ticker verandering zelf die zichzelf spoedig zal oplossen? Verschillende analisten vertellen namelijk dat het handelsvolume vaak sterk daalt als een aandeel van ticker veranderd.
Grootbank ziet ‘FOMO’ onder vermogensbeheerders voor tokenisatie
Grote vermogensbeheerders haasten zich naar getokeniseerde fondsen. Volgens BNY is de FOMO enorm, ondanks onrijpe techniek.
Wall Street bouwt stilletjes door aan crypto terwijl koersen onder druk staan
Volgens Ric Edelman versnellen grote instellingen hun inzet op blockchain en tokenisatie, ondanks de zwakke stemming onder beleggers.
Polymarket passeert 1 miljard dollar omzet, mede dankzij het WK
Polymarket passeert 1 miljard dollar jaaromzet, slechts zes weken na de Amerikaanse lancering. Het WK voetbal zorgt voor recordvolumes.
Meest gelezen
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Analist ziet belangrijk signaal voor XRP: ‘Gigapump komt eraan’
Een analist denkt dat XRP voor een grote stijging staat en wijst op een belangrijk steunniveau. Wel is het een speculatieve visie.
