Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
De AEX koers is goed begonnen aan de laatste beursdag van deze week. Nadat de beursindex gisteren nog 0,3 procent verloor vanwege de slechte cijfers van Aegon en Besi, oogt de AEX vandaaag een stuk sterker. Brunel zorgt in ieder geval voor optimisme op de Nederlandse beursvloer.
Hoewel de detacheerder een lagere omzet en winst rapporteerde over Q4, zag men binnen het bedrijf signalen van stabilisatie. Dat was voor de markt voldoende om een stijging van 4,5 procent te realiseren.
Nadat de cijfers van Besi gisteren nog slecht vielen, zien we vandaag een betere dat voor het aandeel. Op het moment van schrijven staat er een stijging van 5,69 procent op de borden voor deze chipper.

De sprong van Besi kan weleens het gevolg zijn van twee grootheden uit de investeringswereld die het koersdoel voor dit bedrijf verhoogden. Deutsche Bank rekent op termijn op een koers van 215 euro, terwijl zij eerder nog op 190 euro zaten.
Het aandeel van Air France-KLM moet vandaag een daling van 0,77 procent slikken. Dat kleine verlies volgt echter op een gigantische stijging rondom de presentatie van de kwartaalcijfers. Het lijkt er daar dus vooral op dat beleggers even wat winst realiseren op dit aandeel.

Dan gaan we naar de Verenigde Staten, want daar zien we momenteel een hele interessante splitsing ontstaan. Terwijl praktisch alle techreuzen in Amerika ervoor kiezen om gigantisch te investeren in de AI-revolutie, doet het grote Apple daar niet aan mee.
Marktanalist Jesse Cohen spreekt zelfs van een grafiek waar in de geschiedenisboeken veel over gepraat zal worden. In feite zegt Apple hiermee niet zo te geloven in de gigantische investeringen die de andere techreuzen doen.
Op dit moment kunnen we hier nog niet veel over zeggen, maar er komt natuurlijk een punt waarop één van de twee kampen gelijk krijgt.
AkzoNobel verkoopt Aziatische verfactiviteiten voor 1,2 miljard euro aan Nippon Paint en stijgt daarop fors op de Amsterdamse beurs vandaag.
Tesla kan, en moet misschien wel, in 2027 de focus verleggen naar robotaxi’s en de menselijke robot Optimus. Geloof jij in het bedrijf van Musk?
De AEX is de nieuwe beursweek goed begonnen. Op maandagmorgen zijn het vooral de grote namen die de AEX omhoog stuwen.
Nieuwe box 3-plannen kunnen honderdduizenden beleggers raken en gevolgen hebben voor Nederlanders met aandelen, spaargeld en crypto.
Een crypto analist verwacht dat sommige XRP-bezitters dit jaar financieel kunnen binnenlopen als de XRP koers sterk blijft stijgen.
Bernstein verwacht dat de goudprijs in 2030 kan stijgen naar 5.600 dollar, ondanks hogere rentes en tegenwind van de Fed.