Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
De AEX koers is vandaag met een kleine stijging van 0,20 procent begonnen. Daarmee maakt het iets van de verliezen van donderdag goed. Gisteren werd nog de koers van 1.032 punten aangetikt, terwijl er vandaag een score van 1.024 punten op de borden staat.
Het zijn vooral de chippers die het moeilijk hebben binnen de AEX. Dat is natuurlijk het gevolg van de duikvlucht die Nvidia doormaakte, ondanks dat de chipreus goede cijfers wist te presenteren woensdag.
Dat men op Wall Street de cijfers van Nvidia niet kon waarderen is slecht nieuws. Je kunt je dan immers afvragen wat er nog meer nodig is voor Nvidia om te stijgen.
De cijfers waren beter dan verwacht en dat was alsnog niet goed genoeg voor Wall Street. Dat zou weleens een voorbode kunnen zijn voor nog diepere koersdalingen op de beurs.
En daar kunnen de chippers binnen de AEX last van krijgen. ASML verloor over de afgelopen vijf dagen bijvoorbeeld 0,20 procent van zijn beurswaarde.

Op de wereldmarkten zien we vandaag vooral wisselvallige prestaties. De Amerikaanse futures kleuren lichtrood, terwijl de Japanse Nikkei een stijging van ruim 1 procent mag opschrijven.
Ook de Europese beursindices doen het over het algemeen goed. Bitcoin lijkt voorzichtig weer iets op te klimmen, en ook zilver doet het vandaag goed met een stijging van bijna anderhalf procent.
Goud daarentegen staat met een daling van 0,08 procent op praktisch hetzelfde niveau als gisteren. Wat dat betreft ligt de koersontwikkeling daar eventjes stil.
Verder zien we de olie weer iets duurder worden, wat over het algemeen niet de beste ontwikkeling is voor de inflatie.
Daarnaast is de VIX met 1,93 procent gestegen gisteren. Dat is de angstindex van Wall Street, die in feite probeert te voorspellen in hoeverre er volatiliteit aankomt. Die staat nu weer wat hoger, waarschijnlijk door alle commotie rondom Nvidia.
Google en Meta lanceren uren na elkaar nieuwe AI-modellen. Wie loopt er op dit moment voorop in de grote strijd?
Nvidia neemt AI-platform Hugging Face over voor 13 miljard dollar en breidt daarmee zijn positie in de snelgroeiende AI-markt verder uit.
Nvidia mikt op 100 miljard dollar uit robots en zelfrijdende voertuigen. Het plan leunt zwaar op China, en dat brengt risico mee.
Biotechs die zich richten op haaruitval presteren extreem sterk op Wall Street, en stegen in sommige gevallen met honderden procenten.
Oekraïne raakt opnieuw een grote Russische olieraffinaderij, terwijl de druk op de olie-export en brandstofvoorziening verder oploopt.
Een Oekraïense drone veroorzaakt brand bij een grote Russische olieraffinaderij. Moskou dreigt als reactie met massale vergelding.