Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
De AEX koers opende vandaag opnieuw vlak en lijkt voorzichtig een bodem te vormen rond de 904 punten. Op dit moment is de markt vooral in afwachting van de Amerikaanse inflatiedata. Om 14.30u Nederlandse tijd komt de PCE Price Index uit, de favoriete inflatiemeter van de Amerikaanse centrale bank.
Daar gaan de rentes en de financiële koersen ongetwijfeld volatiel op reageren.
De markt is vandaag dus in de ban van de Verenigde Staten en de inflatiecijfers die we daar gepresenteerd krijgen.

De bovenstaande grafiek van Bloomberg toont hoe de inflatie de afgelopen maanden gedaald is, maar ook op een plateau lijkt te komen. Hoewel er bepaalde componenten zijn die de inflatie echt omlaag trekken met dalende prijzen (duurzame goederen), zorgen de meeste onderdelen nog voor inflatie.

Voor nu is de verwachting dat de PCE Price Index met 0,3% is gestegen in de afgelopen maand. Dat zou op jaarbasis nog steeds een inflatiecijfer opleveren die te hoog is om zomaar de rentes te verlagen.
Terwijl die renteverlagingen juist nodig zijn voor de AEX koers en andere financiële assets om aan een nieuwe opleving te beginnen.
In de Eurozone is de inflatie gestegen van 2,4% naar 2,6% en de kerninflatie zelfs van 2,7% naar 2,9%. Ondanks dat verwacht de markt volgende week een renteverlaging van de Europese Centrale Bank.
“Economen hebben hun verwachtingen voor de renteverlagingen van de Europese Centrale Bank teruggeschroefd, zo blijkt uit een recente Bloomberg-enquête”, aldus Kevin Verstraete van Lynx.
Eerder zette de markt nog in op zes verlagingen van 0,25% terwijl ze nu voor juni volgend jaar een rente van 2,75% verwachten. Dat zou vanaf het huidige niveau een vijftal verlagingen van 0,25% opleveren.
Dat zou de AEX mogelijk de steun in de rug kunnen geven om opnieuw richting all-time highs te stijgen.
Trumps aankoop van SpaceX-schuld wekt volgens oud-ethiekjurist Richard Painter de schijn van corruptie. Het Witte Huis spreekt dat tegen.
De S&P 500-bullmarkt is vier jaar oud. Dat klinkt oud, maar historisch gezien is dit een heel bullish teken.
Wall Street moet nu dealen met een lagere omzet voor OpenAI, nog altijd torenhoge obligatierentes en een hoge olieprijs.
Nieuwe box 3-plannen kunnen honderdduizenden beleggers raken en gevolgen hebben voor Nederlanders met aandelen, spaargeld en crypto.
Bernstein verwacht dat de goudprijs in 2030 kan stijgen naar 5.600 dollar, ondanks hogere rentes en tegenwind van de Fed.
ASML vormt mogelijk een bedreiging voor Besi. Bank of America waarschuwt voor concurrentie op de belangrijke markt voor hybrid bonding.