Bitpanda: Aandelen, crypto, grondstoffen en edelmetalen in 1 app
Bitpanda: Aandelen, crypto, grondstoffen en edelmetalen in 1 app
De AEX koers is vandaag opnieuw slecht begonnen aan de dag. Het wordt maar niet rustiger op de energiemarkten. De olieprijs handelt inmiddels weer rond de 110 dollar per vat, terwijl een oplossing voor de oorlog nog steeds ver weg lijkt. Trump stelde een aanval op de energie-infrastructuur van Iran wel uit tot 6 april.

De olieprijs steeg vrijdag dus richting de 110 dollar per vat, nadat Donald Trump Iran weliswaar tien dagen extra gaf om de Straat van Hormuz te heropenen, maar die stap de zorgen over de mondiale energievoorziening niet wist weg te nemen.

Trump schreef donderdagavond op Truth Social dat de deadline wordt verlengd tot 6 april en dat de gesprekken met Teheran over een einde aan de oorlog “zeer goed verlopen”.
Tegelijkertijd kwam uit Iran een heel ander signaal. Volgens een functionaris, geciteerd door staatsmedia, heeft Teheran gereageerd op het Amerikaanse vijftienpuntenplan voor vrede met eigen tegenvoorstellen, waaronder de eis dat de Iraanse soevereiniteit over de zeestraat wordt erkend.
Ondertussen ging het geweld gewoon door. Israël voerde vrijdag opnieuw een golf van aanvallen uit op Teheran, terwijl ook Golfstaten werden geconfronteerd met nieuwe Iraanse raket- en droneaanvallen.
Op de financiële markten leidde dat tot een verdeeld beeld. Terwijl de AEX daalde, openden de Europese beurzen over het algemeen licht lager en wijzen de Amerikaanse futures op een heel klein herstel, nadat de S&P 500 donderdag nog op het laagste niveau in zes maanden sloot. Beleggers lijken zich steeds minder te laten geruststellen door sussende woorden uit Washington.

Dat ziet ook Emmanuel Cau, hoofd Europese aandelenstrategie bij Barclays. Volgens hem begint het voortdurende gedraai en de stortvloed aan headlines de kalmerende werking van Trumps de-escalerende opmerkingen te ondermijnen.
Kortom: de markt hoort optimistische taal over diplomatie, maar ziet tegelijk een conflict dat verder escaleert en aanhoudende dreiging voor een van de belangrijkste energieroutes ter wereld. Zolang die tegenstelling blijft bestaan, zullen olie en de financiële markten waarschijnlijk nerveus blijven reageren.
Google lanceert vandaag AI-chips met SpaceX. Om 20:18 uur begint een belangrijke test voor toekomstige datacenters in de ruimte.
De beursfutures op Wall Street knallen vandaag wederom omhoog. Ondanks de stijgende obligatierentes houden beleggers vertrouwen in de bullmarkt.
De AEX koers daalt vandaag met ruim 1 procent, ondanks dat ASML en ASMI juist lichtgroen kleuren na de sterke cijfers van Micron.
Nieuwe box 3-plannen kunnen honderdduizenden beleggers raken en gevolgen hebben voor Nederlanders met aandelen, spaargeld en crypto.
Bernstein verwacht dat de goudprijs in 2030 kan stijgen naar 5.600 dollar, ondanks hogere rentes en tegenwind van de Fed.
Een crypto analist verwacht dat sommige XRP-bezitters dit jaar financieel kunnen binnenlopen als de XRP koers sterk blijft stijgen.