Bitpanda: Aandelen, crypto, grondstoffen en edelmetalen in 1 app
Bitpanda: Koop aandelen,
crypto & edelmetalen
De AEX koers eindigde gisteren op een all-time high en opende vandaag wederom met een stijging. Gisteravond stond uiteraard grotendeels in het teken van Nvidia. Het belangrijkste bedrijf van de AI-markt publiceerde zijn kwartaalcijfers en die waren ruimschoots beter dan verwacht.

Na het sluiten van de beurzen in de Verenigde Staten publiceerde Nvidia haar kwartaalcijfers. Die waren wederom een stuk beter dan verwacht. De omezet steeg met 85 procent naar 81,6 miljard dollar, terwijl een omzet van 78,85 miljard dollar verwacht werd.
Datacenters maakten een groei van 92 procent door naar 75,2 miljard dollar. Voor het tweede kwartaal van 2026 rekent het bedrijf van CEO Jensen Huang zelfs om een omzet van 91 miljard dollar. Dat was een stuk hoger dan de consensus onder analisten van 87 miljard dollar.
Hoewel Nvidia de verwachtingen ruimschoots wist te overtreffen, daalde het aandeel wel. Toch zien we de beurzen vandaag stijgen, ook omdat Nvidia bevestigt dat de AI-bullmarkt waarschijnlijk nog wel even te gaan heeft.
De mondiale beursindices lijken vandaag met positieve zin aan de nieuwe handelsdag te beginnen. Niet alleen door de cijfers van Nvidia, maar ook door de hoop dat het conflict in het Midden-Oosten richting een einde beweegt.
Volgens Trump zitten de onderhandelingen “in de laatste fase”, waardoor de olieprijs daalde en het sentiment op de markten verbeterde. Daardoor lijkt de AEX nu voorzichtig met een uitbraak bezig.
Op dit moment handelt de koers rond de all-time high, waar overigens wel veel weerstand is. Als de AEX nu een sprong weet te maken, kan dat resulteren in een flinke stijging van de beursindex.
Vaak maken beursindices en aandelen enorme sprongen als er na lange tijd een weerstand wordt doorbroken. Op dat punt begint de AEX nu voorzichtig te komen.
Kan Elon Musk ooit een biljard dollar bezitten? Volgens hem is dat niet onmogelijk, maar dan zijn fabrieken op de maan en Mars nodig.
De S&P 500 koerst af op de beste dag sinds april nu de olieprijs zakt na het akkoord over Hormuz. Ook Bitcoin profiteert mee.
Volgens Trump gaat de Straat van Hormuz vrijdag volledig open, en gratis. Toch zijn nog niet alle details rond. De olieprijs daalt.
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?