Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Beleggers maakten zich duidelijk zorgen over het conflict tussen Israël en Iran, want na de ogenschijnlijke vredesluiting schoot de AEX koers met 8 punten omhoog. Toch lijkt een daadwerkelijke bullmarkt nog niet realistisch, omdat er nog veel onzekerheid boven de markt hangt.
Het conflict in het Midden-Oosten kreeg de afgelopen 12 dagen veel aandacht, waardoor je bijna zou vergeten dat er nog andere donderwolken boven de markt hangen.
De Trump-regering is er namelijk nog steeds niet in geslaagd om definitieve akkoorden te sluiten met zijn belangrijkste handelspartners in de heffingenoorlog. Met name de gesprekken met Japan en Europa zouden bijzonder moeizaam verlopen.
We zien vandaag een hoop assets opveren, waaronder dus de AEX, maar daardoor is een echte doorbraak nog onwaarschijnlijk.
Daar komt bij dat de economische data in de Verenigde Staten recent niet heel sterk was.
Waar de macro-economische en meer fundamentele situatie niet extreem gunstig is voor een bullmarkt, ziet het technische plaatje er weer iets beter uit voor de AEX.
Door de stijgingen van de afgelopen uren is de AEX weer boven alle belangrijke exponentiële gemiddelden gekomen op de dagelijkse grafiek, zie hieronder. Dat wijst over het algemeen op krachtig positief momentum.

Daarbij is sprake van een bullish formatie, wat betekent dat de meest kortlopende gemiddelden op een hogere koers zitten dan de meer langlopende varianten (21>55>100>200).
Dat spreekt in het voordeel van een eventuele bullrun. Maar voor een echte doorbraak lijkt er momenteel nog wat meer nodig. Met name in de vorm van het wegvallen van onzekerheid omtrent de handelsoorlog.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Wereldwijde beurzen dalen door angst voor AI en inflatie. Techbedrijven krijgen klappen, goud stijgt en beleggers vrezen een hogere rente.
SpaceX kan volgens Elon Musk 50x over de kop gaan in 10 jaar. Er hangen echter een hoop mitsen en maren aan dat verhaal. Dit moet jij weten.
Modelbouwer Anthropic groeit nog altijd razendsnel, maar niet snel genoeg voor beleggers. Dit moet jij weten richting de beurslancering.
Deze analist verwacht een crash van 36% voor de S&P 500 in 2027. Hij legt uit waarom en wanneer hij uit wil stappen.
ASML vormt mogelijk een bedreiging voor Besi. Bank of America waarschuwt voor concurrentie op de belangrijke markt voor hybrid bonding.
Kabinet past box 3 aan na kritiek uit de Kamer. Kleine spaarders worden ontzien, maar het financiële gat van 540 miljoen euro blijft.