Volgens econoom Henrik Zeberg staat de cryptomarkt aan de vooravond van een laatste explosieve fase in deze bullrun. In een interview met Crypto Banter zegt hij dat er geen signalen zijn die erop wijzen dat Bitcoin en altcoins hun piek al hebben bereikt.
Bitcoin richting $140.000?
Zeberg schat de kans dat de top al is neergezet op minder dan 5%. Hij baseert zijn analyse op verschillende technische indicatoren en een patroon dat hij al langere tijd volgt. Volgens hem beweegt Bitcoin binnen een ‘expanding diagonal’-structuur en zit de koers in de vijfde en laatste fase van een Elliott Wave-beweging.
Dit patroon wijst op een voortdurende opwaartse trend met hogere pieken en bodems. Op basis van zijn analyse op de maandelijkse grafiek verwacht hij dat Bitcoin stijgt naar een koersdoel tussen $123.000 en $125.000, met een mogelijke uitschieter richting $140.000.
Bron: Crypto Banter
“In augustus 2024 waren veel mensen negatief, maar ik voorspelde al een sterke stijging. Nu zie ik opnieuw veel pessimisme, terwijl we de laatste fase van de rally ingaan,” zegt Zeberg.
Op dit moment schommelt de Bitcoin-koers rond $97.885. Zeberg stelt dat de markt nog één sterke push nodig heeft voordat een definitieve top wordt bereikt.
Altseason nog niet begonnen
Naast Bitcoin houdt Zeberg de TOTAL3-chart goed in de gaten. Deze grafiek toont de marktwaarde van alle cryptocurrency’s exclusief Bitcoin, Ethereum en stablecoins. Hij noemt dit de ‘Alts Index’. Volgens hem staat deze chart op het punt een nieuwe opwaartse beweging te maken, mede aangedreven door de verwachte Bitcoin-rally.
De econoom verwacht dat grotere altcoins als eerste profiteren. In deze fase zullen projecten zoals Solana de trend zetten, waarna kleinere munten zoals memecoins later volgen.
“Eerst moet Bitcoin een stap omhoog zetten. Zodra dat gebeurt, breekt de fase aan waarin altcoins hun eigen show beginnen.”
Bron: Crypto Banter
Macro-economische steun
Wat Zeberg’s analyse extra interessant maakt, is zijn bredere macro-economische visie. Hij stelt dat de huidige liquiditeitsomstandigheden gunstig blijven voor risk-on assets zoals cryptocurrency’s. Centrale banken houden de rente voorlopig hoog, maar een verlaging ligt in het verschiet. Dit zou extra kapitaal de markt in kunnen stuwen en zo de laatste fase van de bullmarkt versterken.
Met Bitcoin op weg naar nieuwe hoogtes en altcoins die klaarstaan voor een grote sprong lijkt de cryptomarkt nog niet aan het einde van deze cyclus. De komende maanden zullen uitwijzen of Zeberg gelijk krijgt.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Crypto wekker: Bitcoin blijft sterk na historisch rentebesluit uit Japan
Eerdere renteverhogingen uit Japan kostten Bitcoin steeds 20 tot 30 procent. Nu houdt de koers zich vooralsnog sterk rond de 66.000 dollar.
Standard Chartered: bodem cryptomarkt lijkt achter ons
Standard Chartered ziet signalen dat de Bitcoin bodem is bereikt. ETF-instroom, Strategy en olieprijzen ondersteunen dat beeld.
Bitcoin koers profiteert van vredesdeal VS en Iran: hedgefondsen zetten massaal in op risico
Nu het Iran-risico afneemt, grijpen hedgefondsen terug naar hun strategie van voor de oorlog. Ook Bitcoin profiteert mee.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
