Maak een account aan bij Bitvavo. Stort €10 en krijg een bonus van €10 helemaal gratis. Je betaalt de eerste 7 dagen geen handelskosten over de eerste €10.000 aan transacties. Begin nu!
De Bitcoin (BTC) koers hield zich eigenlijk al de hele dag opvallend stil. Misschien wel iets té stil gezien het feit dat Amerika vandaag stemt voor haar nieuwe president. Maar rond 15:00 uur maakte Bitcoin uit het niets een grote stijging tot de magische grens van $70.000. Is er nieuws uit de spannende presidentsstrijd dat de stijging kan verklaren?
BTC koers na enkele dagen weer terug op $70.000
De Bitcoin koers heeft zich voor lange tijd niets aangetrokken van de verkiezingen die vandaag aan de gang zijn. Vanmorgen bevond de Bitcoin koers zich vlak onder de $69.000, maar aan het begin van de middag – toen alle stembureaus in de Verenigde Staten hun deuren hadden geopend – was dit nog steeds het geval.
Maar om 15:15 uur schoot de koers ineens hard de lucht in. Om precies te zijn won Bitcoin 2% in slechts een halfuur tijd, met een stijging tot zo’n $70.200. Daarmee kwam Bitcoin voor het eerst sinds vorige week vrijdag weer boven deze psychologische grens uit.
Investeerders kregen echter amper de tijd om hiervan te genieten. Tien minuten later dook de koers namelijk alweer onder de $70.000. Op het moment van schrijven betaalt men $69.600 per Bitcoin.
De zone rond $70.000 heeft zich in het verleden bewezen als een lastig obstakel voor de bulls. Maar mocht de koers hier terrein weten te winnen, dan kan de weg worden ingezet naar de all-time high van $73.800.
Vorige week maandag was Bitcoin slechts een haartje verwijderd van zijn record, maar de koers kwam niet verder dan $73.600. Sindsdien lijkt de koers te zijn bezweken onder de spanning voor de verkiezingen. Een overwinning van ‘crypto-president’ Donald Trump kan Bitcoin wellicht het zetje geven waardoor het wél zijn hoogste koers ooit kan aantikken.
Trump de favoriet in laatste peilingen
De meest recente peiling van RealClear Polling laat zien dat Trump de grootste kans heeft om naar het Witte Huis te verhuizen. Volgens de cijfers van vandaag zou Trump tot 287 kiesmannen komen en Harris tot 251 (een kandidaat moet minimaal 270 kiesmannen winnen om de president te worden).
Dit is vermoedelijk de aanjager geweest voor Bitcoin’s opleving van vanmiddag. Maar het lijkt slechts een voorbode te zijn op de volatiliteit die we kunnen verwachten als de resultaten binnendruppelen. Morgenochtend zouden we mogelijk al een beeld kunnen hebben wie Joe Biden gaat opvolgen.
Crypto wekker: Bitcoin koers hard onderuit door nieuwe aanvallen VS op Iran
Bitcoin koers zakt ruim 3 procent naar 73.000 dollar na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Belangrijk koersgemiddelde verloren.
Waarom de komende dagen heel belangrijk worden voor Bitcoin
Bitcoin leverde alle mei-winsten weer in en vormt een zorgwekkende candle. De bulls hebben nog vier dagen om de schade te herstellen.
Bitcoin valt uit top 10 grootste assets terwijl AI-aandelen stijgen
Bitcoin valt uit de top 10 grootste assets terwijl AI-aandelen en goud juist miljarden aantrekken van beleggers wereldwijd.
Meest gelezen
Bloedbad op Wall Street: beurzen openen vandaag met forse verliezen
De Amerikaanse S&P 500 en Nasdaq zijn vandaag met flinke rode cijfers aan de nieuwe beursdag begonnen. Waarom dalen de koersen vandaag?
Iran en VS bereiken akkoord: olieprijs crasht, maar oorlog nog niet voorbij
Via Pakistaanse bemiddeling ligt er een conceptraamwerk klaar. Olie maakt een duik, maar het is nog geen definitieve vredesovereenkomst.
Bloedbad op Wall Street: een van de zwartste dagen ooit voor Bitcoin ETF’s
De twaalf Amerikaanse Bitcoin-ETF’s beleefden hun vijfde slechtste handelsdag ooit. Ruim $600 miljoen stroomde weg en de koers kreeg klappen.
