De Bitcoin koers is naar een absoluut record van 111.000 dollar geschoten. En die stijging hebben we waarschijnlijk te danken aan Donald Trump. Hoewel hij eerder anders beloofde, is inmiddels duidelijk dat ook de Trump-regering met enorme begrotingstekorten gaat werken.
Trump gaat de staatsschuld niet laten krimpen
Aan het begin van zijn termijn riep Trump nog stoer dat het probleem van de staatsschuld opgelost zou worden. Daar zou ook Elon Musk met zijn efficiëntie-commissie een bijdrage aan leveren. Het zou een kwestie van tijd zijn voordat Amerika financieel de zaakjes op orde had.
Met de “big beautiful bill” van Trump, zijn nieuwe belasting- en uitgavenplan, is duidelijk geworden dat Amerika “gewoon” blijft werken met enorme begrotingstekorten.
Dat besef daalt nu in op Wall Street, en daarom zien we het vertrouwen in de Amerikaanse overheid en de dollar afnemen, waardoor de obligatiemarkt onder druk staat en beleggers vluchten naar schaarste.
Simpel gezegd: het wordt nu steeds minder aantrekkelijk om voor 10 jaar of langer geld aan de Amerikaanse overheid te lenen, omdat duidelijk is dat het schuldprobleem alleen maar zal toenemen.
En dan krijg je de situatie dat beleggers vluchten naar veiligheid, en die veiligheid lijkt een deel van de markt nu bij Bitcoin te zoeken.
Een bijzondere situatie voor Bitcoin
Tegelijkertijd had Bitcoin al het momentum. De eerste maanden van 2025 waren natuurlijk voor goud. Het edelmetaal steeg enorm en profileerde zich als veilige haven tijdens de onrust die Trump met de handelsoorlog veroorzaakte. Terwijl Bitcoin naar een lokale bodem van 74.000 dollar zakte.
Inmiddels zijn we een ruime maand verder en is de Bitcoin koers met een stevige 37.000 dollar gestegen. Sinds de bodem op 7 april is het redelijk snel gegaan voor Bitcoin, en daar zijn een paar redenen voor aan te wijzen.
Sommige goudbeleggers hebben waarschijnlijk wat winsten gerealiseerd en deze geparkeerd in Bitcoin. Tegelijkertijd bleven bedrijven als Strategy met miljarden dollars Bitcoin kopen. En ook de economische data rechtvaardigde de angst rondom de handelsoorlog voor een recessie niet helemaal.
Daardoor zat Bitcoin al goed in de wedstrijd, en daar komt nu deze ommekeer van de Trump-regering bij. De markt realiseert zich dat Trump helemaal niet van plan is om zuinig begrotingsbeleid te realiseren. En de realisatie komt op het perfecte moment voor Bitcoin.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Strategy nu minder waard dan zijn eigen Bitcoins: waarom is dit een probleem?
De premie die Saylors geldmachine jarenlang aandreef is verdampt, nu de markt Strategy lager waardeert dan zijn eigen Bitcoins.
Bitcoin-gigant Strategy sust paniek in de markt met miljardengeschut
Saylor neemt de grote zorgen rond Strategy weg met een reeks maatregelen. Het STRC-aandeel schiet omhoog, maar Bitcoin levert sprong in.
Banencijfers, speech en Straat van Hormuz: belangrijke week voor Bitcoin en aandelen
Er staat weer een week vol met belangrijke macro-economische cijfers op het programma, terwijl ook de Straat van Hormuz centraal staat.
Meest gelezen
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Goud, zilver en koper onder druk: waarom beleggers massaal verkopen
Metalen staan onder druk. Niet vanwege fundamentele factoren, maar vanwege de stijgende rentes en de sterke Amerikaanse dollar.
