Maak een account bij Bitvavo. Stort 10 euro en ontvang een welkomstcadeau van 10 euro helemaal gratis. En dat is niet alles – je betaalt gedurende 7 dagen ook geen handelskosten over je eerste 10.000 euro aan transacties. Start nu!
De BRICS-landen gebruiken steeds vaker hun nationale valuta voor onderlinge handel. Volgens de Russische minister van Financiën, Anton Siluanov, wordt nu 65% van alle transacties binnen BRICS uitgevoerd in lokale valuta, zoals de roebel.
Dit markeert een strategische verschuiving weg van de Amerikaanse dollar en de euro, die nu minder dan 30% van de betalingen uitmaken.
Deze verandering is grotendeels versneld door sancties en geopolitieke spanningen, met als doel de afhankelijkheid van westerse financiële systemen te verminderen.
Siluanov over nationale valuta’s binnen BRICS
Tijdens een toespraak in Moskou op donderdag merkte Siluanov op dat BRICS-landen hun afhankelijkheid van westerse valuta’s drastisch hebben verminderd. Hij werd door Tass geciteerd met de woorden:
“In de praktijk gebruiken we nationale valuta’s en de Russische roebel binnen BRICS — 65% van alle afwikkelingen wordt gedaan in roebels, in nationale valuta’s.”
Deze cijfers onderstrepen de toenemende focus van BRICS-landen op het gebruik van hun eigen valuta voor economische transacties.
BRICS breidt invloed uit
Met de toevoeging van Iran, Egypte, Ethiopië, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) in januari 2024, heeft BRICS, dat oorspronkelijk bestond uit Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika, zijn economische en politieke invloed verder vergroot.
Deze uitbreiding heeft de focus op nationale valuta’s nog verder versterkt. Siluanov benadrukte de afname van het gebruik van westerse valuta, wat past binnen de bredere strategie van BRICS om de afhankelijkheid van de Amerikaanse dollar en de euro te verminderen:
“Het aandeel van de dollar en de euro neemt af en is nu minder dan 30%.”
Deze verschuiving maakt deel uit van de bredere strategie van BRICS om de ‘dedollarisatie’ te bevorderen, die is versneld door sancties tegen Rusland en andere geopolitieke spanningen. Door meer te vertrouwen op nationale valuta’s, versterken de BRICS-landen hun economische banden en beschermen ze zichzelf beter tegen de effecten van westerse sancties.
Cryptosector pompt al 189 miljoen dollar in Amerikaanse verkiezingen
Cryptobedrijven hebben tot nu toe 189 miljoen dollar uitgegeven om invloed uit te oefenen op de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van 2026.
Dubai bereikt nieuwe mijlpaal: cryptotoezichthouder verstrekt vijftigste vergunning
Tribe Tokenisation FZE is de vijftigste aanbieder van virtuele activa (Virtual Asset Service Provider, VASP) die een vergunning van VARA ontvangt.
Cryptobaas bekent schuld aan piramidespel van 250 miljoen dollar
Voormalig CEO Christopher Alexander Delgado van Goliath Ventures heeft schuld bekend aan zijn rol in een omvangrijke fraudezaak rond crypto-investeringen.
Meest gelezen
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Dit is waarom Bitcoin, goud en zilver tegelijk onderuit gaan
Bitcoin, maar ook goud en zilver zetten al langere tijd droevige resultaten neer, terwijl Wall Street wél stijgt. Wat speelt er precies?
