Bitpanda, het crypto- en aandelenplatform uit Oostenrijk, heeft laten weten dat ook zij een deel van hun personeel moeten ontslaan.
Terugdringen personeelsbestand
De huidige marktsituatie is naar verluidt de grootste boosdoener geweest gedurende het nemen van dit besluit. Diverse crypto-projecten zijn de afgelopen weken aanzienlijk in waarde gedaald.
Dit heeft ertoe geleid dat Bitpanda nu zijn personeelsbestand moet terugbrengen naar circa 730 mensen. Dit betekent dat het bedrijf 250 tot 300 werknemers zal moeten ontslaan.
‘The Way Forward’
Het crypto-platform heeft een aankondiging online gezet met de titel ‘The Way Forward’. Hierin wordt de noodzaak benadrukt om ‘robuust goed gekapitaliseerd’ te zijn gedurende onzekere marktomstandigheden. Hierover verklaarde ze het volgende:
Het is een moeilijke, maar noodzakelijke beslissing en we zijn ervan overtuigd dat het nieuwe organisatieontwerp ons zal helpen om als bedrijf meer gefocust, effectiever en sterker te zijn.
Ondersteuningspakketten
Werknemers die ontslagen worden zullen ondersteuningspakketten krijgen, waaronder ondersteuning voor geestelijke gezondheidszorg, referenties en een programma voor werknemersbijstand.
Tot slot onthulde Bitpanda dat ze met problemen te kampen hadden met betrekking tot interne processen en infrastructuur gedurende de laatste bullrun. Hierdoor hadden ze aanzienlijke problemen om nieuwe toetreders aan boord te krijgen. Hierover verklaarde ze het volgende:
Wij bereikten een punt waarop meer mensen toetreden ons niet effectiever maakten, maar in plaats daarvan coördinatie-overheads creëerden, vooral in deze nieuwe marktrealiteit. Als we nu terugkijken, realiseren we ons dat onze wervingssnelheid niet duurzaam was. Dat was een fout.
Binance zoekt nieuwe Europese vergunning na Griekse mislukking
Binance trok vlak voor de MiCA-deadline zijn vergunningaanvraag in, maar praat nu alweer met nieuwe Europese toezichthouders.
Britse toezichthouder geeft Coinbase groen licht voor uitbreiding
Coinbase heeft een vergunning voor beleggingsdiensten gekregen van de Britse toezichthouder Financial Conduct Authority.
Cryptobeurs Kraken wil bank worden in Europa via vergunning in Litouwen
Cryptobeurs Kraken werkt aan een volledige Europese bankvergunning via Litouwen, en zou daarmee de eerste cryptobeurs met die status zijn.
Meest gelezen
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Bitcoin-fortuin van drugsdealer belandde bij het afval, tot Europol ingreep
Ierse autoriteiten halen 1.500 Bitcoin uit verloren wallets van drugsdealer en roepen daarmee nieuwe vragen op over private keys.
Dit is waarom Bitcoin, goud en zilver tegelijk onderuit gaan
Bitcoin, maar ook goud en zilver zetten al langere tijd droevige resultaten neer, terwijl Wall Street wél stijgt. Wat speelt er precies?
