In maart stortte de memecoin-markt volledig in. Na maanden waarin tokens op het populaire platform Pump.Fun als paddenstoelen uit de grond schoten, barstte de bubbel. Veel projecten bleken klassieke ‘pump-and-dumps’, waarbij de koers kunstmatig werd opgeblazen om daarna hard in te storten.
Beleggers verloren flinke bedragen, zoals bij het LIBRA-token schandaal, en de hype doofde op een gegeven moment uit. Maar volgens een nieuwe blogpost van Brian Quinlivan, Marketing Directeur bij blockchain analyseplatform Santiment, lijken de memecoins een heropleving te maken.
“Gokmentaliteit” keert terug
Het valt Quinlivan op dat retailbeleggers weer hun aandacht en winsten beginnen te verschuiven naar altcoins, in de hoop op hogere rendementen. Volgens data van Santiment steeg de totale markt in de laatste acht dagen van april met 10%, terwijl Bitcoin (BTC) slechts 7% won. Dat duidt op een duidelijke verschuiving naar meer speculatieve beleggingen.
Vooral memecoins winnen snel aan populariteit, met toenemende online discussies. Zo signaleert Quinlivan een opvallende verschuiving in de aandacht van beleggers hun social media-discussies. Gesprekken over Layer 1 (L1) en Layer 2 (L2) projecten nemen af, terwijl memecoins aan dominantie winnen. Dit is volgens hem een teken dat beleggers steeds meer handelen op basis van hype in plaats van fundamentele waarde.
De “gokmentaliteit” keert daarmee terug. De marketing-directeur wijst erop dat dit gedrag typerend is voor een laat stadium binnen een bull-cyclus: zodra Bitcoin een initiële stijging doormaakt en vervolgens zijwaarts beweegt, “schuift de aandacht van beleggers richting meer speculatieve activa”.
Pump.Fun volume neemt toe
Op het populaire platform Pump.Fun, dat draait op Solana (SOL), worden tegenwoordig vrijwel alle nieuwe memecoins gelanceerd. Hoe het platform presteert is dan ook een goede graadmeter voor de markt. En de cijfers liegen er niet om: de bijbehorende decentrale beurs PumpSwap zag het handelsvolume exploderen van $1,7 miljard in maart naar maar liefst $11 miljard in april. Ook Pump.Fun zelf noteerde een stijging naar $3,3 miljard.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Deze stille revolutie kan cryptomunten veel meer waard maken
Crypto oogt te goedkoop volgens Bitwise-topman Matt Hougan. Projecten kopen hun eigen munten op met echte omzet, en dat verandert alles.
Hyperliquid probeert weg te vinden tot Amerika, koers stijgt 5%
Hyperliquid is een populair handelsplatform zonder een Amerikaanse klant. Nu wil het die grote markt alsnog in en de koers stijgt fors.
Grote Britse bank verwacht Chainlink-stijging van ruim 2.300% en legt uit waarom
Chainlink kan volgens Standard Chartered in 2030 op 200 dollar staan, ruim 24 keer de huidige koers. Wat zit er achter die prognose
Meest gelezen
Oud-ASML’er helpt China aan cruciale EUV-lichtbron
China zet stap richting eigen EUV-chipmachines dankzij voormalig ASML-wetenschapper, maar ASML blijft voorlopig voor.
Historische ommekeer in Japan kan grote gevolgen hebben voor Bitcoin
Japan herstelt economisch, maar hogere rentes kunnen goedkoop kapitaal laten verdwijnen en zo druk zetten op Bitcoin en de cryptomarkt.
AI-wonderkind ziet hedgefonds van $45 miljard in enkele dagen instorten
AI-belegger Leopold Aschenbrenner zag zijn hedgefonds instorten na risicovolle hefboomposities. Citadel greep in met een miljardenredding.
