Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

De Deutsche Börse, eigenaar van de beurs van Frankfurt, investeert 200 miljoen dollar in Payward, het moederbedrijf van cryptobeurs Kraken. De deal geeft de Duitse beursoperator een belang van 1,5 procent en waardeert Kraken op circa 13,3 miljard dollar. Dat is fors lager dan de waardering van 20 miljard dollar bij een kapitaalronde in november.

Traditionele financiën omarmen crypto

De investering past in een bredere trend. Traditionele financiële instellingen vergroten in hoog tempo hun blootstelling aan digitale assets. Eerder dit jaar investeerde Intercontinental Exchange, eigenaar van de New York Stock Exchange, circa 200 miljoen dollar in cryptobeurs OKX.

Thomas Book, bestuurslid van Deutsche Börse, noemde Kraken de perfecte partner om een volledig hybride marktinfrastructuur te bouwen. Volgens hem wil Deutsche Börse een geïntegreerde keten creëren ongeacht of een asset traditioneel, getokeniseerd of volledig digitaal is.

De samenwerking bouwt voort op een partnerschap dat in december werd aangekondigd. Daarin wordt Kraken geïntegreerd met 360T, het valutahandelsplatform van Deutsche Börse.

Kraken bereidt beursgang voor

Kraken, een van de oudste cryptobeurzen ter wereld, bereidde al een beursgang voor en diende in november vertrouwelijk een aanvraag in bij de Amerikaanse toezichthouder. De investering van Deutsche Börse versterkt de positie van het bedrijf richting die beursgang.

De lagere waardering ten opzichte van november weerspiegelt de bredere marktomstandigheden. Bitcoin staat ruim 40 procent lager dan de recordkoers in oktober en de hele cryptosector heeft het lastig. Concurrent Gemini verloor meer dan de helft van zijn beurswaarde dit jaar en zoekt honderden miljoenen aan leningen van de eigen oprichters.

Kraken bouwt bruggen naar traditioneel systeem

Kraken heeft de afgelopen maanden meerdere stappen gezet richting het traditionele financiële systeem. In maart werd het de eerste cryptobeurs met toegang tot het betalingssysteem van de Federal Reserve. Vorig jaar lanceerde het bedrijf in de EU al gereguleerde cryptoderivaten onder MiFID-toezicht.

Die positionering maakt Kraken aantrekkelijk voor partijen als Deutsche Börse. Het bedrijf zit op het snijvlak van crypto en traditionele financiën, precies waar de groei de komende jaren wordt verwacht.

Timing ondanks tegenwind

De investering komt op een opvallend moment. Maandag onthulde Kraken dat het wordt afgeperst door een criminele groep die beweert klantgegevens te hebben gestolen. Klanttegoeden waren niet in gevaar, maar het incident onderstreept de kwetsbaarheid van cryptoplatformen.

Dat Deutsche Börse desondanks investeert, zegt iets over het langetermijnvertrouwen. De bearmarkt drukt de waarderingen en de sector kampt met uitdagingen, maar de integratie van crypto in het traditionele financiële systeem gaat door. Voor Deutsche Börse is 200 miljoen dollar het kaartje om daar vanaf het begin bij te zijn.

Altijd als eerste het laatste crypto en aandelen-nieuws?

Mis niets van de snel bewegende crypto en aandelenmarkt met de gratis Newsbit-app. Of je nu onderweg bent of op de bank zit: met één tik krijg je real-time prijsalerts, koersupdates en exclusieve inzichten van experts over Bitcoin en wereldwijde beurzen.

Download de Newsbit-app nu – en blijf elke beweging in de markt voor.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

Kraken

Medewerkers Kraken maakten foto’s van klantdata: nu wordt de cryptobeurs afgeperst

Kraken
Winklevoss twins
Binance, crypto beurs
Meer Exchange nieuws

Meest gelezen

stock market, beurs
Hormuz, oil tanker
macron