Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
Bierbrouwer Heineken gaat wereldwijd tussen de 5.000 en 6.000 banen schrappen. De reorganisatie komt door aanhoudende druk op de biermarkt, vooral in Europa en de Verenigde Staten. Het bedrijf kampt met dalende verkopen en wil de organisatie eenvoudiger en winstgevender maken.
De bierverkoop van Heineken daalde vorig jaar met 2,4 procent, terwijl de omzet met 4,7 procent terugviel tot ruim 34 miljard euro. Daarmee presteerde het concern slechter dan analisten hadden verwacht. De terugval weerspiegelt een bredere trend: consumenten drinken minder alcohol, mede door stijgende levensonderhoudskosten en een groeiend gezondheidsbewustzijn.
Het banenverlies treft vooral functies buiten Nederland. Heineken heeft wereldwijd ruim 87.000 medewerkers in dienst, van wie ongeveer 3.700 op het hoofdkantoor in Nederland.
Heineken wil met de ingreep jaarlijks tussen de 400 en 500 miljoen euro besparen. Volgens topman Dolf van den Brink ligt de focus op het versterken van de Europese activiteiten. De besparing moet komen uit digitalisering van brouwerijen, het inzetten van kunstmatige intelligentie in marketing en het afstoten van niet-rendabele bedrijfsonderdelen.
Ook worden enkele brouwerijen gesloten, al is nog niet bekend welke locaties het betreft. De reorganisatie wordt gespreid over een periode van twee jaar.
De reorganisatie volgt kort op het nieuws dat CEO Dolf van den Brink na zes jaar zijn functie neerlegt. Hij werkt al meer dan 28 jaar bij het bedrijf. Voor 2026 rekent Heineken op een operationele winstgroei van 2 tot 6 procent. Afgelopen jaar bleef die groei met 4,4 procent aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachting.
Ook andere grote brouwers, zoals AB InBev en Carlsberg, snijden in hun kosten om beter in te spelen op het veranderende consumentengedrag.
Volgens Trump beloofde Xi geen wapens meer aan Iran te leveren. Ook spraken ze af dat de Straat van Hormuz open moet blijven.
OPEC+ wil ondanks Iran-oorlog quotaverhogingen tot eind september voltooien. Veel leden kunnen die productie door de oorlog niet eens leveren.
Amerika en China onderhandelen over investeringsraad. Bedrag van 1 biljoen dollar genoemd, Bessent wil niets bevestigen of ontkennen.
MSC laat zijn grote containerschepen de Straat van Hormuz mijden door in Jeddah te lossen. Vrachtwagens overbruggen vervolgens 1.300 kilometer over land.
Met 1.000 euro in ASML-aandelen een jaar geleden had je nu ongeveer 2.100 euro. Het aandeel verdubbelde door aanhoudende AI-vraag.
Eerst min 10 procent, nu in de plus: olieprijs reageert direct op WSJ-bericht dat Iran het Hormuz-voorstel afwijst.