Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

Het aantal miljonairs in Nederland blijft groeien. Uit nieuw onderzoek van adviesbureau Capgemini blijkt dat zowel het aantal vermogende Nederlanders als hun totale vermogen vorig jaar verder is toegenomen. De stijging komt volgens onderzoekers vooral door een sterkere economie, hogere inkomens en een herstel op de aandelenmarkten.

Nederland telde vorig jaar ruim 343.000 miljonairs. Daarmee groeide deze groep met 2,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Hun gezamenlijke vermogen steeg zelfs nog harder en kwam uit op bijna 910 miljard dollar, omgerekend ongeveer 783 miljard euro.

Nederlandse economie geeft vermogens een impuls

Volgens Capgemini profiteerden vermogende Nederlanders van gunstige economische omstandigheden. De Nederlandse economie groeide vorig jaar met 1,9 procent. Tegelijkertijd namen de inkomens toe en herstelden aandelenmarkten zich na eerdere periodes van onzekerheid.

Daardoor groeide niet alleen het aantal mensen met een vermogen van meer dan 1 miljoen dollar, maar ook de totale waarde van hun bezittingen. Nederland volgt daarmee een bredere internationale trend waarbij vermogens wereldwijd sterk zijn toegenomen.

Wereldwijd recordaantal miljonairs

Niet alleen in Nederland nam het aantal miljonairs toe. Wereldwijd steeg het aantal mensen met minimaal 1 miljoen dollar aan vermogen met 7,9 procent tot 25,3 miljoen personen.

Hun gezamenlijke vermogen bereikte een nieuw record van 98,3 biljoen dollar. Dat betekent een stijging van 8,7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Volgens Capgemini is dat de sterkste jaarlijkse groei sinds 2018.

Vooral het aantal zogenoemde ultra-vermogenden groeide hard. Wereldwijd beschikken inmiddels ongeveer 250.000 mensen over een vermogen van meer dan 30 miljoen dollar.

AI-hype stuwt aandelenmarkten

Capgemini wijst op meerdere factoren achter de wereldwijde vermogensgroei. Sterke aandelenmarkten speelden daarbij een belangrijke rol. Die werden volgens het rapport mede aangejaagd door optimisme rond kunstmatige intelligentie en afnemende inflatie.

De regio Azië-Pacific liet de sterkste groei zien. Veel landen in deze regio profiteerden van investeringen en verwachtingen rond AI-technologie.

Het Midden-Oosten vormde de uitzondering. Daar daalden zowel het aantal miljonairs als hun totale vermogen licht. Lagere olieprijzen en geopolitieke onzekerheid drukten volgens Capgemini op de vermogensontwikkeling. De gevolgen van het conflict tussen Iran en Israël, dat later op gang kwam, zijn nog niet verwerkt in het onderzoek.

Altijd als eerste het laatste crypto en aandelen-nieuws?

Mis niets van de snel bewegende crypto en aandelenmarkt met de gratis Newsbit-app. Of je nu onderweg bent of op de bank zit: met één tik krijg je real-time prijsalerts, koersupdates en exclusieve inzichten van experts over Bitcoin en wereldwijde beurzen.

Download de Newsbit-app nu – en blijf elke beweging in de markt voor.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

Wat doen de nieuwe box 3-regels écht met je portemonnee?

Wat doen de nieuwe box 3-regels écht met je portemonnee?

Wat doen de nieuwe box 3-regels écht met je portemonnee?
De nederlandsche bank, DNB
Mensenmassa
Meer Finance nieuws

Meest gelezen

Bank of America
analist, crypto
stop oorlog iran