Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

De Nederlandse Staat trekt zich steeds verder terug uit ABN AMRO. Het belang in de bank wordt bijna gehalveerd, van 20,7 procent naar 10,5 procent. Daarmee komt een volledige privatisering van de bank opnieuw een flinke stap dichterbij.

De verkoop volgt na jaren waarin de overheid haar positie in ABN AMRO geleidelijk heeft verkleind. De bank kwam tijdens de kredietcrisis in handen van de Staat om een ondergang te voorkomen.

Staat verkoopt opnieuw aandelen ABN AMRO

NLFI, de stichting die namens de Staat belangen in financiรซle instellingen beheert, heeft een nieuw verkoopprogramma aangekondigd. De aandelen worden via een vooraf afgesproken handelsplan verkocht.

BofA Securities Europe voert het programma uit. De verkoop begint de komende dagen en loopt door totdat het vooraf vastgestelde maximale aantal certificaten van aandelen is verkocht. Daarna moet het staatsbelang zijn teruggebracht tot ongeveer 10,5 procent.

Het is niet de eerste grote verkoop. In april was het belang al teruggebracht tot iets minder dan 25 procent. Een volgende verkoopronde in juli bracht de Staat ongeveer 2,5 miljard euro op.

De overheid bezat ooit de volledige bank. ABN AMRO werd tijdens de kredietcrisis van 2008 genationaliseerd, nadat de bank in grote financiรซle problemen was gekomen.

Reddingsoperatie kostte 28,1 miljard euro

De ingreep was kostbaar. De nationalisatie van ABN AMRO kostte de Nederlandse belastingbetaler in totaal 28,1 miljard euro.

In 2015 keerde ABN AMRO terug naar de beurs. De Staat verkocht toen niet direct alle aandelen. Sindsdien wordt het overheidsbelang stap voor stap afgebouwd.

De sterke stijging van het aandeel ABN AMRO sinds het begin van dit jaar helpt daarbij. Als uiteindelijk ook het resterende belang wordt verkocht, lijkt de Staat volgens de huidige verwachtingen geen verlies te hoeven nemen op de reddingsoperatie.

ABN AMRO-topvrouw Marguerite Bรฉrard verwelkomt de verdere verkoop. Tegen persbureau Bloomberg zei ze dat de stap werd verwacht.

ABN AMRO schrapt duizenden banen

De verdere terugtrekking van de Staat valt samen met een grote reorganisatie bij ABN AMRO. De bank kondigde vorig jaar aan meer dan 5.000 banen te willen schrappen om de winstgevendheid te verbeteren.

Een deel daarvan is inmiddels verdwenen. Alleen al in het tweede kwartaal nam het aantal arbeidsplaatsen met 253 af. Volgens de beschikbare cijfers heeft ABN AMRO daarmee ongeveer 45 procent van de geplande banenreductie achter de rug.

Met een staatsbelang van straks 10,5 procent wordt de rol van de Nederlandse overheid als aandeelhouder opnieuw aanzienlijk kleiner. De privatisering die met de beursgang in 2015 begon, komt daarmee ruim tien jaar later steeds dichter bij de laatste fase.

Partnercontent

Ontvang โ‚ฌ20 aan fysiek zilver cadeau

Investeer vanaf โ‚ฌ100 in aandelen, ETF’s, edelmetalen of crypto via Bitpanda en ontvang โ‚ฌ20 aan fysiek zilver cadeau. Voer de promocode NBSILVER in de app in om de bonus te activeren.

Met Bitpanda beleg je eenvoudig in duizenden aandelen, ETF’s, crypto en edelmetalen vanuit รฉรฉn app. Je goud en zilver worden veilig bewaard in volledig verzekerde Zwitserse kluizen en staan juridisch op jouw naam.

Sluit je aan bij 7 miljoen gebruikers en open nu gratis je account.

Let op: investeren is risicovol. Je kunt je inleg geheel of gedeeltelijk verliezen

Claim โ‚ฌ20 gratis zilver Je wordt doorgestuurd naar Bitpanda.com
4,5

De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.



Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

bank crash, bank crisis

Felle rentestijging begint Amerikaanse bedrijven hard te raken: dreigt een kredietprobleem?

bank crash, bank crisis
SpaceX
heinen box 3
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

rob jetten
Goud, gold
Grok xrp