Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
SK Hynix heeft een sterke entree gemaakt op de Amerikaanse beurs. De Zuid-Koreaanse chipfabrikant opende vrijdag op 170 dollar op de Nasdaq, ruim 14 procent boven de introductieprijs van 149 dollar. Beleggers grepen massaal de kans aan om te investeren in een van de belangrijkste leveranciers van geheugenchips voor kunstmatige intelligentie.
Met de beursgang via American Depositary Receipts (ADR’s) haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op. Het bedrijf wil dat geld gebruiken om de productiecapaciteit flink uit te breiden. Er staan nieuwe fabrieken en investeringen in geavanceerde productieapparatuur op de planning.
Voorzitter Chey Tae-won sprak van een bijzonder moment. “Het is een soort droom, en nu is die droom werkelijkheid geworden,” zei hij in een interview met CNBC.
SK Hynix is na Samsung het meest waardevolle technologiebedrijf van Zuid-Korea. Het bedrijf produceert geheugenchips voor smartphones, computers en datacenters. Grote technologiebedrijven als Nvidia en Apple behoren tot de klanten.
Waar de markt voor geheugenchips jarenlang als relatief stabiel werd gezien, heeft de opkomst van kunstmatige intelligentie daar volledig verandering in gebracht. Vooral de vraag naar High Bandwidth Memory (HBM), een geavanceerde vorm van geheugen die wordt gebruikt in AI-processors, groeit razendsnel.
Volgens Chey vragen klanten zelfs om meer productie dan het bedrijf momenteel kan plannen.
“Al mijn klanten zeggen: dat is nog steeds niet genoeg. We hebben meer nodig.”
SK Hynix is momenteel marktleider op het gebied van HBM-geheugen, dat onder meer wordt gebruikt in de AI-chips van Nvidia. De productie van deze geheugenchips is complex doordat meerdere geheugenlagen op elkaar worden gestapeld voor maximale prestaties.
Om aan de enorme vraag te voldoen investeert SK Hynix de komende jaren fors. In de Amerikaanse staat Indiana bouwt het bedrijf een fabriek van vier miljard dollar voor de verpakking van geavanceerde chips.
Het grootste deel van de uitbreidingsplannen blijft echter in Zuid-Korea. Daar werkt SK Hynix aan een nieuw chipcluster in Yongin, waarvoor in totaal ongeveer 390 miljard dollar wordt uitgetrokken.
De beursnotering volgt ongeveer een maand nadat ook SpaceX naar de beurs ging in wat werd omschreven als de grootste beursgang ooit. De sterke start van SK Hynix onderstreept opnieuw hoeveel belangstelling beleggers momenteel hebben voor bedrijven die profiteren van de wereldwijde AI-race.
Wall Street moet nu dealen met een lagere omzet voor OpenAI, nog altijd torenhoge obligatierentes en een hoge olieprijs.
De geannualiseerde jaaromzet van OpenAI bleek gisteren niet $70 maar $50 miljard te zijn. De beurs reageerde meteen met forse dalingen.
Jeff Bezos stopt bijna $30 miljard aan eigen vermogen in Blue Origin, een concurrent van SpaceX. Elon Musk reageert positief.
Nieuwe box 3-plannen kunnen honderdduizenden beleggers raken en gevolgen hebben voor Nederlanders met aandelen, spaargeld en crypto.
Bernstein verwacht dat de goudprijs in 2030 kan stijgen naar 5.600 dollar, ondanks hogere rentes en tegenwind van de Fed.
ASML vormt mogelijk een bedreiging voor Besi. Bank of America waarschuwt voor concurrentie op de belangrijke markt voor hybrid bonding.