Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
Onder leiding van Donald Trump lijken de vredesgesprekken tussen Oekraïne en Rusland nieuw leven ingeblazen. Toch groeit de onrust: moet Oekraïne straks de Krim opgeven om vrede te kopen? Tijdens een persmoment in New Jersey liet Trump weten dat president Volodymyr Zelensky mogelijk bereid is tot een pijnlijke concessie, een wending die zowel hoop als bezorgdheid oproept.
Volgens Trump verliep zijn ontmoeting met Zelensky in het Vaticaan “erg goed” en straalde de Oekraïense president volgens hem meer kalmte en realisme uit. Trump liet daarbij niet na te benadrukken dat de kwestie rond de Krim volgens hem “al twaalf jaar geleden” begonnen is, en wees met de vinger naar zijn voorgangers Barack Obama en Joe Biden. “Dit is Bidens oorlog, niet die van mij,” voegde hij eraan toe.
Toch roept de voorgestelde vredesdeal de nodige vragen op. Plannen waarin de Verenigde Staten de Russische controle over de Krim en andere bezette gebieden zouden erkennen, stuiten op stevige kritiek. Zowel Oekraïense als Europese leiders zijn huiverig, en de Duitse minister van Defensie, Boris Pistorius, waarschuwde zelfs dat Oekraïne zich niet zomaar mag laten verleiden om stukken grondgebied op te geven in ruil voor een tijdelijk staakt-het-vuren.
Maar het is niet alleen eenrichtingsverkeer. Trump uitte ook felle kritiek op Vladimir Poetin en stelde openlijk dat er “geen enkele reden” is om raketten op burgerdoelen af te vuren. Ondanks het duidelijke tegenbewijs blijft Rusland volhouden dat hun aanvallen uitsluitend gericht zijn op militaire doelen.
Ondertussen trok de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, aan de noodrem. Hij waarschuwde dat als er niet snel een doorbraak komt in de gesprekken, de Verenigde Staten hun inspanningen volledig zullen stopzetten. Volgens Rubio is het niet langer houdbaar om eindeloos tijd en middelen te blijven investeren zonder zicht op concreet resultaat. De boodschap is duidelijk: de klok tikt, en het geduld van Washington raakt op.
Hopelijk komt die vrede snel. Niet alleen voor Oekraïne, Rusland en de talloze onnodige mensenlevens die verloren gaan, maar ook voor de financiële markten. Zodra er geopolitieke rust terugkeert, neemt de angst bij beleggers af, en juist dan zijn mensen weer sneller bereid om te investeren in risicovollere activa, zoals crypto.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
De digitale euro komt steeds dichterbij. De ECB heeft nu een blockchainpartner geselecteerd voor de technische ontwikkeling.
De EU wil voor 2027 alle Russische energie links laten liggen, maar daar is niet elk land het mee eens. Vooral Slovakije en Hongarije verzetten zich fel tegen het plan van Brussel.
De EU scherpt crypto-regels aan met een nieuwe AML-wet. Strengere eisen voor transparantie en verbod op anonieme wallets en privacycoins.
Elon Musk verandert zijn profielfoto op X en veroorzaakt een memecoin-rally: sommige tokens stijgen tot wel 281%.
Kiyosaki waarschuwt voor wereldwijde oorlog in 2025 en noemt Bitcoin, goud en zilver de beste bescherming tegen chaos.
De koersen van Bitcoin en altcoins maken een uitglijder dankzij zorgwekkende economische data uit de Verenigde Staten. Lees meer.