Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Terra en zijn oprichter Do Kwon krijgen steeds meer juridische problemen na de ineenstorting van het Terra-project. Eerder kwam al naar buiten dat het congres een onderzoek doet naar het bedrijf. Daar komt nu bij dat de belastingdienst van het land het bedrijf naar verluidt een boete van €74 miljoen zal leggen voor belastingontduiking.
Volgens een rapport gepubliceerd in Naver News, heeft de nationale belastingdienst van Zuid-Korea Terraform Labs en zijn mede-oprichter Do Kwon een boete van 100 miljard won (€74 miljoen) opgelegd voor belastingontduiking.
Het rapport beschreef dat de Kwon sinds december vorig jaar niet tevreden was met de crypto-belasting in het land en probeerde de binnenlandse activiteiten van Terra te liquideren net voordat de beruchte LUNA-crash begon.
Terraform Labs kwam naar verluidt voor het eerst in beeld bij de belastingdienst in juni vorig jaar. Dit op verdenking van het ontduiken van vennootschaps- en inkomstenbelasting. Uit het onderzoek naar Terraform Labs en zijn verschillende dochterondernemingen bleek dat het bedrijf zowel op de Maagdeneilanden als in Singapore was geregistreerd.
Hoewel beide dochterondernemingen in het buitenland waren geregistreerd, vonden alle besluiten plaats vanuit Zuid-Korea. Volgens de Koreaanse wet op de vennootschapsbelasting wordt de plaats van feitelijke leiding voor belastingdoeleinden beschouwd als het geregistreerde land.
De belastingdienst werd gewaarschuwd nadat Terraform Labs Luna-tokens van Terra Singapore naar de Luna Foundation Guard (LFG) had gestuurd om belastingen te vermijden.
Eerder in oktober kregen dochterondernemingen van Terra op de Maagdeneilanden al een boete van 4,66 miljard won (€3,4 miljoen) aan inkomstenbelasting en 44,7 miljard won (€33 miljoen) aan vennootschapsbelasting.
Quant stijgt 74 procent in één dag en 172 procent in een week, geholpen door nieuwe samenwerkingen met grote banken.
Bitcoin blijft boven 85.000 dollar, maar altcoins gaan harder. Quant stijgt 36 procent en Ondo ruim 30 procent.
De NEAR koers staat rond 4,96 dollar en is in 2026 al 228 procent gestegen. Nu komt de belangrijke grens van 5 dollar in beeld.
Saudi-Arabië stopt volgende maand met olieleveringen aan Europa na een droneaanval op een belangrijke pijpleiding richting de Rode Zee.
Een crypto analist verwacht dat sommige XRP-bezitters dit jaar financieel kunnen binnenlopen als de XRP koers sterk blijft stijgen.
Bernstein verwacht dat de goudprijs in 2030 kan stijgen naar 5.600 dollar, ondanks hogere rentes en tegenwind van de Fed.