Het is woensdagmorgen en de AEX koers is er nog niet in geslaagd om records te breken vandaag. Tot nu toe is het rustig op het Damrak in Amsterdam en handelt de grootste beursindex van Nederland op een “daling” van 0,02%.
Bijzondere prestaties AEX in 2024
Ondanks het feit dat de AEX de laatste tijd wat moeite lijkt te hebben om echte koerssprongen te maken, blijft het jaar 2024 bijzonder voor de Amsterdamse beurs.

Tot nu toe wist het de Amerikaanse beursindices namelijk heel sterk te volgen. De Nasdaq staat op een stijging van 20,34% terwijl de AEX het met 18,53% doet en daarmee de S&P 500 en zijn 15,69% voorblijft.
Niet lang geleden was de AEX nog de beste van de drie in 2024. Daar is de laatste weken echter verandering in gekomen, nadat de NVIDIA koers verder explodeerde en de chipmaker zich opwerkte tot het grootste bedrijf ter wereld qua market cap.
Als gevolg daarvan is de AEX inmiddels “ingehaald” door de Nasdaq als je kijkt naar de stijgingen op jaarbasis.
AEX verliest op de lange termijn
Zoomen we verder uit dan 2024? Dan ziet het plaatje er minder gezellig uit voor de Amsterdamse AEX.

In dat geval is de Nasdaq de grote winnaar. Dat heeft uiteraard te maken met het feit dat de Nasdaq zich focust op techbedrijven. Zo zagen we ook in 2000 een behoorlijke piek tijdens de DOTCOM-bubbel.
Je kunt ook zien hoe lang het duurde voordat de Nasdaq weer boven dat niveau zat. Het duurde na die piek ongeveer 15 jaar voordat mensen die destijds kochten weer breakeven waren.
Zou dat nu ook kunnen gebeuren met de AI-hype?
Iraans staats-tv: Hormuz kan binnen maand na deal weer open
Iraans staats-tv meldt dat scheepvaart door Straat van Hormuz binnen maand na akkoord met VS weer normaal kan worden.
Bank of America waarschuwt voor grootste aandelenbubbel sinds 1880
Deze topanalist van Bank of America waarschuwt voor de grootste bubbel sinds de spoorweghype van de 19e eeuw.
Kabinet stuurt mijnenjager richting Middellandse Zee voor mogelijke Hormuz-missie
Nederland stuurt een mijnenjager naar de Middellandse Zee en bereidt mogelijke militaire inzet rond de Straat van Hormuz voor.
Meest gelezen
Bloedbad op Wall Street: beurzen openen vandaag met forse verliezen
De Amerikaanse S&P 500 en Nasdaq zijn vandaag met flinke rode cijfers aan de nieuwe beursdag begonnen. Waarom dalen de koersen vandaag?
Iran en VS bereiken akkoord: olieprijs crasht, maar oorlog nog niet voorbij
Via Pakistaanse bemiddeling ligt er een conceptraamwerk klaar. Olie maakt een duik, maar het is nog geen definitieve vredesovereenkomst.
Bloedbad op Wall Street: een van de zwartste dagen ooit voor Bitcoin ETF’s
De twaalf Amerikaanse Bitcoin-ETF’s beleefden hun vijfde slechtste handelsdag ooit. Ruim $600 miljoen stroomde weg en de koers kreeg klappen.
