Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

Buitenlandse overheden, Wall Street-banken en multinationals trekken massaal naar de Chinese obligatiemarkt. Dat doen ze omdat lenen in China veel goedkoper is dan lenen in dollars.

Zogeheten panda bonds, obligaties in yuan die door buitenlandse partijen op de Chinese binnenlandse markt worden uitgegeven, zijn dit jaar razend populair. Onder meer Kazakhstan, Pakistan, Morgan Stanley, Deutsche Bank, Volkswagen en Henkel haalden al geld op via deze route.

Volgens Moody’s kwam de uitgifte van panda bonds in 2024 uit op een record van 197,8 miljard yuan. In 2025 was dat 183,1 miljard yuan. Dit jaar stond de teller begin juni al op 137,1 miljard yuan, ruim 80 procent meer dan een jaar eerder. De Chinese obligatiemarkt is dus bijzonder populair dit jaar.

China is goedkoop, de dollar is duur

De aantrekkingskracht is duidelijk. Terwijl de Federal Reserve de rente hoog houdt, blijft China juist ruim monetair beleid voeren door de zwakke economie.

Daardoor kunnen buitenlandse partijen in yuan vaak lenen tegen minder dan 3 procent. Voor banken ligt de rente volgens Moody’s zelfs rond 1,7 tot 2,2 procent. In dollars betalen vergelijkbare partijen eerder 4,5 tot 5,5 procent.

Dat renteverschil maakt de yuan steeds aantrekkelijker als financieringsmunt. Analisten vergelijken het met de oude rol van de Japanse yen. Goedkoop geld dat wereldwijd wordt gebruikt om andere activiteiten te financieren. Dat noemen we in de financiële wereld ook wel de Yen Carry Trade.

Beijing wil de yuan groter maken

Maar de lage rente is niet het enige verhaal. China versoepelt ook de regels rond kapitaalstromen. Vroeger was het lastig om geld dat in China werd opgehaald buiten het vasteland te gebruiken. Daardoor waren panda bonds vooral aantrekkelijk voor bedrijven met grote activiteiten in China.

Nu lijkt Beijing meer ruimte te geven. Dat past in een bredere strategie om de yuan internationaler te maken en de Amerikaanse dollar aan te vallen.

China wil duidelijk minder afhankelijk zijn van de dollar, meer handel in yuan laten afwikkelen en alternatieven bouwen voor het door het Westen gedomineerde financiële systeem.

Begin met investeren en krijg €15 gratis zilver cadeau

Investeer in aandelen, ETF’s, edelmetalen en crypto in één app. Via Newsbit en Bitpanda ontvang je nu €15 aan fysiek zilver bij je eerste investering van minimaal €50.

Geen synthetisch product maar echt goud en zilver in Zwitserse kluizen, volledig verzekerd en juridisch op jouw naam. Instappen kan al vanaf €1.

Sluit je aan bij 7 miljoen gebruikers en open nu gratis je account.

Claim €15 gratis zilver Je wordt doorgestuurd naar
4,6

De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

olie tanker hormuz

Olie stroomt weer door Straat van Hormuz: eerste Saudische supertankers verlaten Golf

olie tanker hormuz
Intel
crash, aex koers, rood
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

Lamborghini
investment stockbroke
goud, gold