Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
Het Franse cryptobedrijf Ledger heeft een secundaire aandelenverkoop van 50 miljoen dollar afgerond. CEO Pascal Gauthier zegt dat een beursgang niet op korte termijn gepland staat, maar sluit de mogelijkheid niet uit.
De deal werd in het vierde kwartaal van 2025 afgerond, waarbij een vroege investeerder zijn volledige belang verkocht. Over de huidige waardering van Ledger wilde Gauthier geen details geven.
Eerder dit jaar meldde de Financial Times dat het bedrijf bankiers had ingeschakeld voor een mogelijke beursgang in de Verenigde Staten, met een geschatte waardering van meer dan 4 miljard dollar. In 2023 haalde Ledger nog 100 miljoen euro op tegen een waardering van 1,3 miljard euro.
Ledger is een van de grootste fabrikanten van hardware wallets, fysieke apparaten waarmee cryptobezitters hun digitale assets veilig opslaan. Het bedrijf werd in 2014 opgericht in Parijs en geldt als een van de bekendste cryptobedrijven van Europa.
Deze maand begon Ledger met de uitrol van een vernieuwde versie van zijn app-based wallet Ledger Wallet. Gebruikers kunnen daarmee crypto kopen, verkopen, ruilen en uitgeven. De app is inmiddels goed voor meer dan de helft van de omzet van Ledger. Gauthier wil die tak dit jaar verdubbelen.
Ledger breidt ook uit in de VS. Het bedrijf opende een kantoor in New York en haalde John Andrews binnen als nieuwe CFO. Andrews werkte eerder bij Circle, het bedrijf achter stablecoin USDC (USDC). Hij moet Ledger helpen inspelen op de groeiende vraag van traditionele financiële instellingen die willen uitbreiden in digitale assets.
De AEX koers is vandaag met een behoorlijke stijging begonnen, nadat Wall Street gisteren opnieuw met records eindigde.
De Amerikaanse beurs blijft nieuwe records boeken tijdens de enorme techrally. Waar gaat dit eindigen voor de AI-economie?
Xi waarschuwt Trump in Peking voor ‘botsing’ bij verkeerd omgaan met Taiwan. Tegelijk belooft Xi Amerikaanse bedrijven verdere opening Chinese markt.
MSC laat zijn grote containerschepen de Straat van Hormuz mijden door in Jeddah te lossen. Vrachtwagens overbruggen vervolgens 1.300 kilometer over land.
Met 1.000 euro in ASML-aandelen een jaar geleden had je nu ongeveer 2.100 euro. Het aandeel verdubbelde door aanhoudende AI-vraag.
Eerst min 10 procent, nu in de plus: olieprijs reageert direct op WSJ-bericht dat Iran het Hormuz-voorstel afwijst.