Op de laatste handelsdag van 2025 sloot de Duitse beurs positief af. De DAX eindigde de verkorte handelsdag met een winst van 0,57 procent op 24.490 punten. Daarmee komt de index dicht in de buurt van het recordniveau uit oktober en blikt de markt terug op een van de beste beursjaren in jaren.
DAX koers sluit op hoogste niveau sinds oktober
De Duitse beurs had dinsdag een ingekorte handelsdag. De Xetra-handel stopte al om 14:00 uur, wat leidde tot lage volumes en grotere koersuitslagen bij individuele aandelen. Ondanks dat rustige einde sloot de DAX op 24.490,41 punten. Dat is ruim boven de 24.000-grens en slechts enkele tientallen punten onder het all-time high van 24.771.

Over heel december kwam de DAX uit op een stijging van 2,7 procent. In 2025 steeg de index in totaal met 23 procent, het sterkste jaarresultaat sinds 2019. Volgens marktexpert Thomas Altmann van QC Partners werd die prestatie grotendeels in de eerste jaarhelft behaald: “De DAX zette 31 van zijn 34 records in de eerste zes maanden neer.”
Lage volumes, maar sterke uitschieters
Door de feestdagen en de vroegtijdige sluiting bleven veel grote beleggers dinsdag aan de zijlijn. Toch viel er op de laatste beursdag van het jaar nog het nodige te zien op de koersborden. De grootste stijger in de DAX was chipfabrikant Infineon, dat 2,7 procent won. De koerswinst volgde op optimistische uitspraken van CEO Jochen Hanebeck over de vraag naar AI-chips in een interview met Handelsblatt.
Ook defensiewaarden deden het goed, mede door geopolitieke onrust rond Rusland en Oekraïne. Rheinmetall, Hensoldt en Renk wonnen tussen de 2 en 3 procent. Rheinmetall sloot op Tradegate op 37,61 euro, een stijging van 2,33 procent ten opzichte van de dag ervoor.
Verbio was met een stijging van 6,5 procent een van de grote winnaars van het jaar. Het aandeel sloot 2025 af met een jaarrendement van maar liefst 79 procent. Ook Alzchem viel op, met een slotkoers die 172 procent hoger lag dan begin dit jaar.
Technische storing bij Deutsche Bank, koers toch hoger
Ondanks een tijdelijke storing bij het onlinebankieren van Deutsche Bank, Postbank en Norisbank steeg het aandeel Deutsche Bank dinsdag met 1,1 procent tot 33,11 euro. De storing werd in de middag grotendeels opgelost, al konden sommige klanten zich pas na een tweede poging aanmelden.
Federal Reserve-notulen kunnen verdeeldheid blootleggen
Beleggers kijken dinsdagavond uit naar de publicatie van de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank. Tijdens die vergadering, op 9 en 10 december, besloot de Fed om de rente voor de derde keer op rij te verlagen, ditmaal naar 3,50 tot 3,75 procent. Het besluit kwam er met drie tegenstemmen: twee bestuurders vonden een verlaging niet nodig, terwijl Fed-gouverneur Stephen Miran juist een grotere verlaging bepleitte.
Volgens voorzitter Jerome Powell toont dit aan hoe verdeeld het comité is over het rentebeleid. De notulen, die dinsdagavond om 20:00 uur Nederlandse tijd verschijnen, zullen vermoedelijk meer inzicht geven in die onderlinge meningsverschillen en de afwegingen voor het beleid in 2026.
Rijke Amerikanen houden de economie op de been
Rijke Amerikanen blijven fors uitgeven door stijgende aandelenkoersen. Daardoor blijft een recessie in de Verenigde Staten voorlopig uit.
SpaceX is nog niet eens beursgenoteerd, maar geld stroomt al massaal binnen
Is de enorme hype rondom de beursgang van SpaceX een signaal dat de markt richting een top beweegt op dit moment?
Ripple-veteraan haalt uit naar advies om S&P 500 op recordstand te kopen
Het voormalige hoofd van de afdeling technologie bij Ripple haalt op X uit naar zogenaamde ‘finfluencers’ die beleggingsadvies geven.
Meest gelezen
Bank of America waarschuwt voor grootste aandelenbubbel sinds 1880
Deze topanalist van Bank of America waarschuwt voor de grootste bubbel sinds de spoorweghype van de 19e eeuw.
Crypto-analist legt uit waarom 1.000 XRP volgens hem levensveranderend kan zijn
Crypto-analist Steph Is Crypto schetst drie scenario’s voor XRP. 1.000 XRP kan oplopen tot bijna 24.000 dollar.
Iran en VS bereiken akkoord: olieprijs crasht, maar oorlog nog niet voorbij
Via Pakistaanse bemiddeling ligt er een conceptraamwerk klaar. Olie maakt een duik, maar het is nog geen definitieve vredesovereenkomst.
