De Nederlandse centrale bank heeft een boete van €3,3 miljoen ($3,6 miljoen) opgelegd aan het Europese filiaal van Crypto Exchange Coinbase voor het niet naleven van de registratievereisten voor het aanbieden van hun diensten in Nederland.
De DNB verklaarde dat Coinbase zijn registratie niet had verkregen tussen 15 november 2020 en 24 augustus 2022, waardoor het bedrijf een concurrentievoordeel had genoten door geen toezichthoudende kosten te betalen. Op 22 september 2022 verkreeg Coinbase de juiste registratie alsnog.
DNB hanteert een strikte wetgeving
Bedrijven die crypto-diensten aanbieden in Nederland moeten zich houden aan de anti-witwasregels (AML) en anti-terrorismefinancieringwetgeving (ATF) van De Nederlandsche Bank.
Een woordvoerder van crypto beurs Coinbase vertelde aan internationale nieuwswebsite Decrypt dat ze het niet eens waren met de boete van de DNB, omdat deze gebaseerd was op de tijd die het bedrijf nodig had om de registratie in Nederland te verkrijgen en geen kritiek bevatte op hun werkelijke diensten. De persoon voegde eraan toe dat Coinbase niet moet worden gestraft voor het naleven van de regels en het goed uitvoeren van het proces.
De Nederlandsche Bank (DNB) kondigde in een verklaring aan dat de boete met een basisbedrag van 2 miljoen euro werd verhoogd als gevolg van de ernst van de niet-naleving.
De boete werd verhoogd als gevolg van Coinbase’s status als een van de grootste crypto exchanges in de wereld, evenals het enorme aantal klanten dat het bedient in Nederland.
Belgische waakhond waarschuwt: vermijd deze zes crypto-platformen
Volgens de FSMA gaat het om de bedrijven Aurum Foundation, Bank Bit, Bithf Pro, Dxago, Global Dynamic Trade en ZeriaFunding.
Trump wil Bitcoin-reserve, maar ruzie binnen overheid vertraagt plannen
De strategische Bitcoin-reserve van Trump wordt gehinderd door twee ministeries die om de leiding strijden en juridische twijfels.
Zuid-Korea onderzoekt Polymarket om mogelijke gokovertreding
Zuid-Korea onderzoekt of Polymarket de gokwet overtreedt. Het platform krijgt eerst de kans om te reageren voordat maatregelen volgen.
Meest gelezen
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Bitcoin-fortuin van drugsdealer belandde bij het afval, tot Europol ingreep
Ierse autoriteiten halen 1.500 Bitcoin uit verloren wallets van drugsdealer en roepen daarmee nieuwe vragen op over private keys.
Dit is waarom Bitcoin, goud en zilver tegelijk onderuit gaan
Bitcoin, maar ook goud en zilver zetten al langere tijd droevige resultaten neer, terwijl Wall Street wél stijgt. Wat speelt er precies?
