Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Met de toetreding van Indonesië tot BRICS heeft het economische samenwerkingsverband zijn invloed opnieuw uitgebreid. Voor het eerst wordt een land uit Zuidoost-Azië een volwaardig lid, wat een historische stap is in het versterken van de rol van opkomende economieën en de samenwerking binnen de Global South verdiept.
De toetreding van Indonesië tot BRICS werd op 6 januari 2025 officieel bevestigd door Brazilië, dat momenteel het voorzitterschap van het samenwerkingsverband bekleedt. Deze mijlpaal vindt zijn oorsprong in de Johannesburg-top van augustus 2023, waar de eerste gesprekken over uitbreiding werden gevoerd.
Volgens de officiële verklaring:
“Tijdens de Johannesburg-top in augustus 2023 spraken de BRICS-leiders hun steun uit voor de kandidatuur van Indonesië als volwaardig lid. Door de presidentsverkiezingen in 2024 kon Indonesië echter pas na de installatie van de nieuwe regering formeel zijn interesse in toetreding kenbaar maken.”
Met de toetreding van Indonesië verwelkomt BRICS een strategische speler binnen het blok:
“Als de grootste economie en meest bevolkte natie in Zuidoost-Azië deelt Indonesië met de andere BRICS-leden de steun voor de hervorming van mondiale bestuursinstellingen en levert het een belangrijke bijdrage aan het verdiepen van de samenwerking binnen de Global South.”
De toetreding van Indonesië benadrukt het sterke momentum van BRICS. Begin 2024 werden ook Egypte, Ethiopië, Iran en de Verenigde Arabische Emiraten volwaardig lid. Daarnaast zijn andere landen, zoals Saoedi-Arabië, nog in behandeling voor toetreding. BRICS heeft ook negen landen toegevoegd als partners, waaronder Bolivia, Kazachstan, Cuba en Thailand.
Deze uitbreiding onderstreept BRICS’ missie om een tegenwicht te bieden aan bestaande wereldmachten en de stem van opkomende markten te versterken. Met Indonesië aan boord vergroot BRICS niet alleen zijn economische invloed, maar positioneert het zich sterker als vertegenwoordiger van de Global South.
De toetreding van Indonesië is een mijlpaal voor zowel het land als BRICS. Het biedt Indonesië een plek aan de onderhandelingstafel bij mondiale vraagstukken en opent nieuwe samenwerkingsmogelijkheden met andere BRICS-landen. Voor BRICS betekent dit een belangrijke stap in het versterken van banden met Zuidoost-Azië, een regio met toenemende economische en geopolitieke betekenis.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Crypto-ondernemer Richard Heart is volgens Turkse media opgepakt in Istanbul. De politie nam grote hoeveelheden geld, wapens en apparatuur in beslag.
Cryptobeurs Coins.ph ligt onder vuur na gokbeschuldigingen. De Filipijnse centrale bank beperkt betaaldiensten, terwijl onzekerheid ontstaat over de cryptovergunning van het platform.
Sberbank krijgt toestemming voor cryptohandel en wil vanaf december Bitcoin, Ethereum en andere cryptomunten aanbieden aan klanten.
Deze analist verwacht een crash van 36% voor de S&P 500 in 2027. Hij legt uit waarom en wanneer hij uit wil stappen.
ASML vormt mogelijk een bedreiging voor Besi. Bank of America waarschuwt voor concurrentie op de belangrijke markt voor hybrid bonding.
Kabinet past box 3 aan na kritiek uit de Kamer. Kleine spaarders worden ontzien, maar het financiële gat van 540 miljoen euro blijft.