Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

De Japanse yen is vrijdag stevig gestegen en ligt op koers voor zijn beste handelsdag in bijna drie weken. De munt won op het sterkste moment 1,2 procent tegenover de dollar en kwam uit op 156,94 yen per dollar.

De stijging volgt op gesprekken tussen Japanse en Amerikaanse officials over de zwakke yen. Daardoor neemt onder beleggers opnieuw de verwachting toe dat Japan kan ingrijpen als de munt verder verzwakt.

Japan en VS bespreken zwakke yen

De zwakke yen stond deze week hoog op de agenda in gesprekken tussen Japan en de Verenigde Staten. Premier Sanae Takaichi noemde een ondergewaardeerde munt tijdens haar ontmoeting met president Donald Trump “problematisch”.

Ook de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent sprak erover met zijn Japanse collega Satsuki Katayama. Volgens Bessent ging het daarbij onder meer over “de wenselijkheid van een sterke yen”.

Voor handelaren zijn die uitspraken belangrijk. Ze vergroten de kans dat Japan opnieuw ingrijpt als de munt verder verzwakt, waardoor nieuwe inzetten op een zwakkere yen risicovoller worden.

“Het risico op interventie zou verdere verzwakking van de yen moeten begrenzen”, zegt valutastrateeg Moh Siong Sim van Oversea-Chinese Banking Corp. Volgens hem kan de munt bovendien dicht bij een kantelpunt komen nu Washington en Tokio duidelijker lijken samen te werken om de yen te ondersteunen.

Niveau van 160 yen blijft belangrijk

De yen stond de afgelopen weken opnieuw onder druk. Beleggers rekenen erop dat de Federal Reserve de Amerikaanse rente mogelijk verder verhoogt, waardoor het renteverschil tussen de Verenigde Staten en Japan voorlopig groot kan blijven.

Tegelijkertijd is onzeker hoe snel de Bank of Japan de rente verder kan verhogen. Die combinatie duwde de yen deze week opnieuw richting 160 per dollar.

Japanse officials noemen geen specifiek niveau waarop ze zouden ingrijpen. Ze waarschuwen vooral voor snelle en ongecontroleerde bewegingen op de valutamarkt. Toch geldt 160 yen per dollar onder handelaren als een belangrijke grens, omdat rond dat niveau de kans op interventie groter wordt geacht.

Dat is ook zichtbaar op de optiemarkt. Beleggers dekken zich steeds vaker in tegen een plotseling herstel van de yen. Handelaren met hefboomposities bouwden hun inzetten op een zwakkere yen in de week tot 15 september volledig af en begonnen juist posities op een sterkere munt op te bouwen.

Japan greep deze zomer al hard in

Dat Japan opnieuw kan ingrijpen, is geen loze dreiging. Toen de yen deze zomer voorbij 160 per dollar verzwakte, kochten Japan en de Verenigde Staten gezamenlijk yen om de munt te ondersteunen.

Het was de eerste gecoördineerde interventie van beide landen sinds 1998.

Japan trok daarbij een recordbedrag uit. In de maand tot 26 augustus werd voor 15,4 biljoen yen ingegrepen op de valutamarkt, omgerekend ongeveer 97,4 miljard dollar.

Juist daardoor wegen de recente uitspraken uit Washington en Tokio zwaar. Zodra de yen opnieuw richting 160 per dollar beweegt, neemt onder handelaren de verwachting toe dat beide landen opnieuw kunnen ingrijpen.

Partnercontent

Ontvang €20 aan fysiek zilver cadeau

Investeer vanaf €100 in aandelen, ETF’s, edelmetalen of crypto via Bitpanda en ontvang €20 aan fysiek zilver cadeau. Voer de promocode NBSILVER in de app in om de bonus te activeren.

Met Bitpanda beleg je eenvoudig in duizenden aandelen, ETF’s, crypto en edelmetalen vanuit één app. Je goud en zilver worden veilig bewaard in volledig verzekerde Zwitserse kluizen en staan juridisch op jouw naam.

Sluit je aan bij 7 miljoen gebruikers en open nu gratis je account.

Let op: investeren is risicovol. Je kunt je inleg geheel of gedeeltelijk verliezen

Claim €20 gratis zilver Je wordt doorgestuurd naar Bitpanda.com
4,5

De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.



Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

donald Trump

VS aan OpenAI en Anthropic: deel nieuwste AI niet zomaar met Britten

donald Trump
Xi jingping
macron
Meer Economie nieuws

Meest gelezen

BRICS, China
olie, saudi arabie
analist