Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
Jeff Bezos heeft opnieuw een flink pakket aandelen van Amazon (AMZN) verkocht. De oprichter en uitvoerend voorzitter van het e-commercebedrijf haalde deze week 1,5 miljard dollar op met de verkoop van zo’n 6,7 miljoen aandelen. Eerder deze maand verkocht hij ook al voor honderden miljoenen aan stukken.
Bezos verkocht deze week voor 1,5 miljard dollar aan aandelen. Dit blijkt uit documenten bij de Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission. De verkoop betreft ongeveer 6,7 miljoen aandelen die op 11 en 14 juli in vier afzonderlijke transacties zijn verkocht.
Deze liquidatie maakt deel uit van een eerder vastgesteld verkoopplan. Hij wil in totaal namelijk 25 miljoen aandelen verkopen. Eerder deze maand verkocht Bezos al voor ruim 736 miljoen dollar aan Amazon-aandelen. In maart gaf Bezos al aan voor mei 2025 tot 4,7 miljard dollar aan aandelen te willen verkopen. Vorig jaar verkocht hij al voor 13,4 miljard dollar van zijn belang.
De transacties van Bezos vallen samen met zijn recente huwelijk met Lauren Sanchez. De ceremonie, die plaatsvond in Venetië, Italië, zou volgens berichten circa 50 miljoen dollar hebben gekost. Bezos staat momenteel op de vierde plaats in de Bloomberg Billionaire Index, met een geschat vermogen van 247 miljard dollar.
Hoewel het verkopen van aandelen door bestuurders regelmatig voorkomt, worden zulke handelingen in de markt vaak geïnterpreteerd als een mogelijk teken van minder vertrouwen in de toekomstige koersontwikkeling. En dit kan effect hebben op de koers van een aandeel.
Amazon-aandelen zijn in 2025 tot nu toe met 3,2 procent gestegen. Daarmee blijven ze achter bij de bredere S&P 500-index (SPX), die in dezelfde periode met 6,2 procent toenam. Het bedrijf ondervindt naar eigen zeggen tegenwind in zowel de e-commercekern als de clouddivisie, mede door een ongunstig economisch en beleidsklimaat.
Toch kende Amazon tijdens de recente Prime Day-actie recordverkopen, wat tijdelijk voor opluchting zorgde onder beleggers. En het sentiment onder particuliere beleggers blijft ondanks de verkopen van Bezos onveranderd positief.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Volgens Trump beloofde Xi geen wapens meer aan Iran te leveren. Ook spraken ze af dat de Straat van Hormuz open moet blijven.
OPEC+ wil ondanks Iran-oorlog quotaverhogingen tot eind september voltooien. Veel leden kunnen die productie door de oorlog niet eens leveren.
Amerika en China onderhandelen over investeringsraad. Bedrag van 1 biljoen dollar genoemd, Bessent wil niets bevestigen of ontkennen.
MSC laat zijn grote containerschepen de Straat van Hormuz mijden door in Jeddah te lossen. Vrachtwagens overbruggen vervolgens 1.300 kilometer over land.
Met 1.000 euro in ASML-aandelen een jaar geleden had je nu ongeveer 2.100 euro. Het aandeel verdubbelde door aanhoudende AI-vraag.
Eerst min 10 procent, nu in de plus: olieprijs reageert direct op WSJ-bericht dat Iran het Hormuz-voorstel afwijst.