Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
De Zuid-Koreaanse autoriteiten zijn een grootschalig onderzoek gestart naar de CEO van Terra en de ineenstorting van LUNA en UST. De Zuid-Koreaanse nieuwszender JTBC meldde onlangs dat de autoriteiten proberen te ontrafelen of Do Kwon de prijzen van UST en LUNA heeft gemanipuleerd voor eigen belang.
Ook onderzoeken de autoriteiten of binnenlandse exchanges in het land de juiste listing-procedures hebben doorlopen voordat Terra-tokens voor het publiek beschikbaar werden gesteld.
Het onderzoek is gestart omdat een groot aantal investeerders, die enorme verliezen hebben geleden door de Terra crash, klachten blijven indienen bij de Zuid-Koreaanse autoriteiten.
Sinds de crash van Terra en de tokens van het bedrijf is het totale aantal investeerders die een klacht hebben ingediend bij het openbaar ministerie in Seoul gestegen tot 78. Deze investeerders leden naar verluidt gezamenlijk een verlies van 6,7 miljard won (ongeveer 5,2 miljoen euro).
De Zuid-Koreaanse autoriteiten zijn sinds de Terra crash met alle macht bezig om de belangrijkste oorzaak van de crash van de UST en LUNA tokens te onderzoeken. Zelfs een gespecialiseerde misdaadeenheid genaamd ‘Yeouido Magere Hein’ is er nu mee bezig.
De onderzoekseenheid bestaat uit 40 mensen die in dienst zijn van verschillende Koreaanse handhavingsinstanties, waaronder onder meer de Financial Services Commission (FSC).
Eerder werd al bekend dat er een grootschalig onderzoek gaande was nnaar de CEO van Terra. Do Kwon zou worden onderzocht voor belastingontduiking van ongeveer $78 miljoen. Ook werd de CEO van Terra ook voor het Koreaanse congres gedagvaard om de exacte oorzaak van de crash aan de wetgevers van het land uit te leggen.
Blijkbaar zijn de Koreaanse autoriteiten nog niet klaar met Terra. Volgens JBTC hebben een aantal Terra-medewerkers die er tijdens de vroege fasen van het project werkten, schokkende onthullingen gedaan aan onderzoekers.
De medewerkers onthulden dat Kwon voorafgaand aan de lancering van Terra- werd gewaarschuwd dat het project in de toekomst zouden kunnen mislukken. Hij negeerde de waarschuwingen echter echter en ging door met het lanceren van de cryptocurrencies voor het publiek.
“Zelfs op dat moment waren er waarschuwingen van binnenuit dat er op elk moment een ineenstorting kon zijn, maar CEO Kwon Do-hyeong dwong de munt te lanceren”, zeiden de medewerkers.
Iran dreigt oliepoort Straat van Hormuz te sluiten. Beleggers vrezen stijgende olieprijzen en klappen op crypto en aandelen.
Onder president Milei daalt de Argentijnse inflatie naar 1,5 procent. Zijn harde aanpak lijkt eindelijk vruchten af te werpen.
De Fed wil kapitaaleisen verlagen voor systeembanken. Crypto-influencer Carl Menger waarschuwt: dit is een stap richting geldcreatie.
Het gaat om inloggegevens uit 30 afzonderlijke datasets, waarvan de meeste nooit eerder openbaar zijn gemaakt.
Het modale inkomen stijgt in 2025 naar 46.500 euro. Maar hoe verhoudt zich dat tot de inflatie die jij als consument echt voelt?
Twee AI-modellen voorspellen een stijging van de Bitcoin koers tot boven 110.000 dollar per 1 juli, met ruimte omhoog.