De Japanse videogame-uitgever Square Enix heeft bekend gemaakt dat het zijn populaire videogame franchise Tomb Raider gaat verkopen voor $300 miljoen. Deze opbrengst wil het bedrijf vervolgens investeren in de blockchain-technologie, kunstmatige intelligentie (AI) en cloudcomputingtechnologieën.
Overdragen van aandelen
De dochteronderneming van Square Enix, Crystal Dynamics, is de belangrijkste ontwikkelaar voor Tomb Raider. Het bedrijf genereerde circa $92 miljoen aan inkomsten in het afgelopen fiscale jaar. De ontwikkelaar heeft onder andere bijgedragen aan diverse titels als Deus Ex, Thief en Legacy of Kain. Ook de andere dochteronderneming van Square Enix, Eidos Interactive, heeft hieraan meegeholpen.
De aandelen van beide dochterondernemingen zullen worden overgedragen aan de in Zweden gevestigde Embracer Group AB. De overeenkomst wordt naar verwachting tussen juli en september van dit jaar afgerond.
Meer dan 88 miljoen exemplaren verkocht
De eerste Tomb Raider videogame is uitgekomen in 1996 en heeft inmiddels al meer dan 88 miljoen exemplaren verkocht. Circa 40% van de omzet kwam van de opnieuw opgestarte trilogie van de franchise, bestaande uit Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider en Shadows of the Tomb Raider, terwijl de rest afkomstig was van de verkoop van het originele spel.
Hiernaast zag de franchise meer dan 53 miljoen betaalde mobiele downloads van games zoals Lara Croft: Relic Run. Aan het begin van het jaar maakte de CEO van Square Enix, Yosuke Matsuda, bekend dat zij plannen hadden voor de blockchain, de Metaverse en NFT’s. Vooral blockchain-videogames zouden de aandacht hebben getrokken van de Square Enix CEO. Nu zet hij deze plannen voort.
Buterin: Verkiezingen zijn veilig en anoniem mogelijk via de blockchain
Vitalik Buterin ziet toekomst voor anonieme blockchainverkiezingen, maar de technologie vraagt voorlopig nog enorme rekenkracht.
Grootbank ziet ‘FOMO’ onder vermogensbeheerders voor tokenisatie
Grote vermogensbeheerders haasten zich naar getokeniseerde fondsen. Volgens BNY is de FOMO enorm, ondanks onrijpe techniek.
Wall Street bouwt stilletjes door aan crypto terwijl koersen onder druk staan
Volgens Ric Edelman versnellen grote instellingen hun inzet op blockchain en tokenisatie, ondanks de zwakke stemming onder beleggers.
Meest gelezen
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Goud, zilver en koper onder druk: waarom beleggers massaal verkopen
Metalen staan onder druk. Niet vanwege fundamentele factoren, maar vanwege de stijgende rentes en de sterke Amerikaanse dollar.
