De grote Zuid-Koreaanse cryptocurrency exchange Upbit heeft de populaire altcoin Litecoin (LTC) gedelist. Dit nadat de altcoin de op privacy gerichte MimbleWimble-upgrade uitvoerde.
Upgrade is 2 jaar geleden al voorgesteld
Dit laat Upbit weten in een openbare aankondiging op hun website. Upbit noemde de wet op de rapportage en het gebruik van specifieke informatie over financiële transacties, die anonieme transacties verbiedt, als dé belangrijkste reden voor het beëindigen van de ondersteuning voor LTC.
Door de nieuwe upgrade, maakt Litecoin het mogelijk om LTC-transacties volledig privé te maken en werd onlangs uitgebracht, bijna 2 jaar na het eerste voorstel ervan.
30 dagen om LTC-tegoeden op te nemen
Na een grondig onderzoek van de exchange, is beoordeeld dat LTC door deze upgrade gedelist zal gaan worden. Gebruikers die LTC bezitten krijgen 30 dagen de tijd om hun LTC-tegoeden op te nemen of om te wisselen naar andere cryptocurrencies. Het officiële rapport van Upbit zei hierover het volgende:
Wij hebben besloten de transactieondersteuning voor Litecoin (LTC) te beëindigen, omdat is vastgesteld dat de optionele functie die geen transactie-informatie in deze netwerkupgrade openbaart, overeenkomt met een anonieme transmissietechnologie onder de Specific Financial Information Act.
Niet de enige
Upbit is zeker niet de eerste cryptocurrency exchange die Litecoin delist. Naar verluidt hebben ook Bithumb, Coinone, Gopax en Korbit de altcoin gedelist.
De regelgeving wordt in verschillende landen dan ook aangescherpt. Het is hierdoor niet onverwacht dat crypto-exchanges voorzichtig omgaan met crypto-projecten die privé-transacties mogelijk maken. Het is echter niet bekend of meer exchanges in de toekomst hetzelfde zullen doen.
Litecoin verhelpt zero-day exploit: netwerk weer stabiel na noodupdate
Litecoin (LTC) heeft een recente kwetsbaarheid in het netwerk succesvol verholpen na meldingen van een zogeheten zero-day exploit.
Litecoin en HBAR knallen door het dak na historisch ETF-nieuws
Litecoin en HBAR zijn vandaag de sterren van de cryptomarkt na het grote nieuws dat ze hun eigen Amerikaanse beursfondsen krijgen.
Groot nieuws: Solana, Litecoin and HBAR ETF’s worden gelanceerd
Een historisch moment voor altcoins. Bitwise, Grayscale en Canary brengen deze week Solana, Litecoin en Hedera naar Wall Street.
Meest gelezen
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Analist ziet belangrijk signaal voor XRP: ‘Gigapump komt eraan’
Een analist denkt dat XRP voor een grote stijging staat en wijst op een belangrijk steunniveau. Wel is het een speculatieve visie.
