Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Nadat de AEX koers vorige week een nieuwe all-time high bereikte, is de nieuwe week met een lichte daling begonnen. Vooralsnog lijkt de week rustig te starten voor de Amsterdamse beursindex, waardoor er in principe ruimte lijkt voor nieuwe stijgingen, en mogelijk een aanval op die magische koers van 1.000 punten.
Op het moment van schrijven handelt de AEX koers op 946 punten, en daarmee komt de grens van 1.000 punten steeds dichterbij.

Voorlopig is de start van het jaar in ieder geval onmiskenbaar goed voor de AEX, met een stijging van 7,77%. Daarmee lijkt de start van 2025 op die van 2024. Destijds schoot de AEX gedurende de eerste maanden met ruim 20% omhoog.
Vervolgens kwam echter de klad erin, en uiteindelijk eindigde de beursindex het jaar met een rendement van ongeveer 10%. Zo was de tweede helft van het jaar dus een onbetwistbare teleurstelling.
Het leuke van aandelen, is dat je ze onder andere kunt vergelijken op basis van de koerswinstverhouding. Als de koers 100 euro is en de winst per aandeel 10 euro, dan is er sprake van een KWV van 10.
Hoe lager de KWV, hoe “goedkoper” een aandeel in theorie is. Wat je daarin natuurlijk niet kunt meenemen zijn toekomstverwachtingen. Dat soort zaken moet je er zelf bij verzinnen.
Op papier is de AEX met een KWV van 14,7 een stuk goedkoper dan de S&P 500 en Nasdaq 100, maar de vraag is natuurlijk of de Amsterdamse beursindex daarmee goedkoop genoeg is ten opzichte van de Amerikaanse beurzen.

De Chinese Hang Seng beursindex kent bijvoorbeeld een KWV van 9,5 en is daarmee nog goedkoper. Voor China geldt nu echter het Trump-risico, die harde handelsmaatregelen niet schuwt.
Hoewel je dit soort data dus kunt gebruiken, zijn er altijd meer zaken die je moet meenemen bij investeringsbeslissingen.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
DeepMind waarschuwt dat AI zich niet sneller mag ontwikkelen dan veiligheidsmaatregelen en ziet een serieuze kans op AGI.
OpenAI wil voor de beursgang nog geld ophalen in een investeringsronde die het bedrijf op 1,2 biljoen dollar zou waarderen.
Een van Wall Streets grootste beursoptimisten verlaagt zijn koersdoel voor de S&P 500 en waarschuwt voor een mogelijke terugval.
Een Brit dacht zijn Bitcoin voorgoed kwijt te zijn, maar krijgt vijftien jaar later alsnog een vermogen van 4,5 miljoen dollar terug.
Grote beleggers verkleinen hun afhankelijkheid van de VS. Vier opvallende signalen wijzen deze week op een bredere verschuiving.
Tim Cook waarschuwt dat de AI hausse prijzen opdrijft. Apple verhoogt prijzen en ook Elon Musk maakt zich grote zorgen hierover.