Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
De Amsterdamse beurs opende vandaag opnieuw in het rood, nadat de grote chipfabrikant ASML eerder deze week matige cijfers publiceerde. Los van de tegenvallende cijfers van ASML voelen de beurzen wereldwijd de druk van een sterk presterende Amerikaanse dollar.

De Amerikaanse dollar is bezig aan een gigantische opmars, die het gevolg lijkt van de hoge inflatiecijfers in de Verenigde Staten.
Als gevolg van de hoge inflatie in de Verenigde Staten is het voor de Amerikaanse centrale bank onmogelijk om de rentes nu al te verlagen.
Door het steeds verder voor zich uitschuiven van de renteverlagingen is het voor investeerders aantrekkelijker geworden om in Amerikaanse staatsobligaties te investeren.
Op die staatsobligaties is immers een behoorlijke rente van ~5 procent te verdienen. Deze ontwikkeling maakt het relatief gezien aantrekkelijker om voor de Amerikaanse dollar te kiezen en daar lijkt ook de AEX koers onder te lijden.
Niet alleen de koers van de Nederlandse AEX, maar ook de Stoxx Europe 600 index laat in het onzekere investeringsklimaat van vandaag de dag wisselvallige resultaten zien.
Dat lijkt het gevolg van de matige prestaties van de Londense beurs en een sterke Engelse pond, nadat bekend werd dat de inflatie ook in Engeland langzamer daalt dan gehoopt.
Waar het Nederlandse ASML ook een duit in het zakje doet als het gaat om negatieve resultaten, waren Adidas, LVMH en Volvo juist bedrijven die met positieve resultaten kwamen.

Als gevolg daarvan is de Europese beurs vandaag met een voorzichtig plus van 0,32 procent geopend. Daarmee presteert Europa dus beter dan de Amsterdamse AEX.
Waar veel AI-bedrijven enorme hoeveelheden rekenkracht inzetten om steeds grotere modellen te bouwen, koos Baidu voor een andere aanpak.
Volgens topinvesteerder a16z vergelijkt AI met de tractor: die zou banen vernietigen, maar verdrievoudigde juist de productie.
Volgens een nieuwe analyse kan één gerichte AI-aanval banken stilleggen, betalingen bevriezen en het vertrouwen ondermijnen.
MSC laat zijn grote containerschepen de Straat van Hormuz mijden door in Jeddah te lossen. Vrachtwagens overbruggen vervolgens 1.300 kilometer over land.
Met 1.000 euro in ASML-aandelen een jaar geleden had je nu ongeveer 2.100 euro. Het aandeel verdubbelde door aanhoudende AI-vraag.
Eerst min 10 procent, nu in de plus: olieprijs reageert direct op WSJ-bericht dat Iran het Hormuz-voorstel afwijst.