Stel Newsbit in als voorkeursbron
Zie onze artikelen vaker bovenaan in Google Nieuws en Top Stories. Eén keer instellen, altijd als eerste op de hoogte.
Apple keert deze week opnieuw dividend uit aan zijn aandeelhouders. Beleggers die hun aandelen op tijd in bezit hadden, krijgen donderdag de nieuwe kwartaaluitkering op hun rekening.
Wie 100 Apple-aandelen bezit, ontvangt omgerekend ongeveer 23,40 euro vóór belastingen. De uitkering volgt kort na sterke kwartaalcijfers. Toch zijn beleggers niet volledig overtuigd. Vooral de vooruitzichten voor de komende maanden zorgen voor twijfel.
Apple keert op 13 augustus een dividend van 0,27 dollar per aandeel uit. Wie vóór de ex-dividenddatum van 10 augustus 100 Apple-aandelen bezat, ontvangt daardoor 27 dollar. Tegen de huidige wisselkoers is dat ongeveer 23,40 euro vóór belastingen.
Op jaarbasis komt dat bij een gelijkblijvend dividend neer op 108 dollar, omgerekend ongeveer 93,50 euro. Een enorme inkomstenbron is dat niet. Het verwachte dividendrendement bedraagt slechts ongeveer 0,34 procent.
Apple heeft wel veel ruimte om de uitkering verder te verhogen. Het bedrijf keert naar verwachting slechts 11,3 procent van zijn winst uit als dividend. Het overgrote deel blijft daardoor beschikbaar voor investeringen en de inkoop van eigen aandelen.
Bovendien verhoogt Apple zijn jaarlijkse dividend inmiddels al vijftien jaar op rij. Dankzij de sterke kasstromen en de lage uitkeringsratio lijkt er voorlopig voldoende ruimte om die reeks voort te zetten.
De dividenduitkering volgt kort na sterke kwartaalcijfers van Apple. In het fiscale derde kwartaal steeg de omzet met zestien procent naar een record van 109,4 miljard dollar. De winst per aandeel liep zelfs met 29 procent op tot 2,02 dollar.
Vooral de sterke vraag naar de iPhone 17, Mac-computers en de diensten van Apple zorgde voor groei. Toch waren de recordcijfers niet genoeg om beleggers enthousiast te maken. Het aandeel daalde na de publicatie.
De zorgen zitten vooral bij de komende maanden. Apple verwacht voor het septemberkwartaal een omzetgroei van negen tot elf procent, wat een beetje tegenviel. Tegelijkertijd waarschuwt het bedrijf voor tekorten aan geavanceerde chips. Hierdoor kan Apple moeite krijgen om voldoende iPhones, Macs en iPads te produceren om aan de vraag te voldoen.
Ook de winstgevendheid staat mogelijk onder druk. Ongunstige valutabewegingen kunnen de groei met ongeveer 2,5 procentpunt drukken, terwijl duurdere geheugenchips de kosten verhogen. Apple rekent voor het lopende kwartaal op een brutomarge van 47 tot 48 procent.
Beleggers krijgen binnenkort nog een belangrijke verandering te verwerken. John Ternus, jarenlang verantwoordelijk voor de hardwareactiviteiten van Apple, neemt op 1 september de functie van topman over van Tim Cook.
Cook blijft wel nauw betrokken bij het bedrijf en wordt Executive Chairman. De bestuurswissel wordt gepresenteerd als een voortzetting van de huidige strategie en niet als een grote koerswijziging.
Vandaag lanceert Apple de belangrijkste nieuwe iPhone sinds de X van 2017. Dit moet jij weten over dat bijzondere moment.
Apple presenteert woensdag naar verwachting zijn eerste opvouwbare iPhone. Het toestel kan in de VS richting 3.000 dollar kosten.
De nieuwe CEO van Apple staat voor zijn grootste test, namelijk het verkopen van de nieuwe vouwbare iPhone van 2.000 dollar.
Een Brit dacht zijn Bitcoin voorgoed kwijt te zijn, maar krijgt vijftien jaar later alsnog een vermogen van 4,5 miljoen dollar terug.
Grote beleggers verkleinen hun afhankelijkheid van de VS. Vier opvallende signalen wijzen deze week op een bredere verschuiving.
Tim Cook waarschuwt dat de AI hausse prijzen opdrijft. Apple verhoogt prijzen en ook Elon Musk maakt zich grote zorgen hierover.