Bitpanda: Aandelen, crypto, grondstoffen en edelmetalen in 1 app
Bitpanda: Aandelen, crypto, grondstoffen en edelmetalen in 1 app
De Nederlandse chipsector staat woensdag opnieuw onder druk. Rond 11.15 uur verliezen ASML, ASM International (ASMI) en BE Semiconductor Industries (Besi) allemaal terrein op het Damrak. Opvallend is dat ASMI fors daalt, ondanks beter dan verwachte kwartaalcijfers en een hogere omzetverwachting voor de komende jaren.
ASMI is met een verlies van ruim acht procent de grootste daler in de AEX. Dat is opmerkelijk, want de chipmachinefabrikant presenteerde juist cijfers die de verwachtingen van analisten overtroffen.
Het bedrijf boekte in het tweede kwartaal een omzet van ongeveer 1 miljard euro en een nettowinst van 285 miljoen euro. Ook de vooruitzichten werden verhoogd. ASMI verwacht nu dat de omzet in 2027 boven de eerder afgegeven bandbreedte van 3,7 tot 4,6 miljard euro uitkomt. Voor het derde kwartaal rekent het bedrijf op een omzet van circa 1,1 miljard euro.
Analist Michael Roeg van Degroof Petercam noemde de resultaten “enkele procenten beter” dan verwacht. Hij kondigde aan zijn ramingen en mogelijk ook het koersdoel te verhogen, terwijl het koopadvies voor het aandeel gehandhaafd blijft.
Toch kijken beleggers momenteel verder dan alleen de kwartaalcijfers.
Volgens UBS is het sentiment rond halfgeleiders de afgelopen weken duidelijk verslechterd. Beleggers maken zich steeds meer zorgen over de enorme investeringen die nodig zijn voor kunstmatige intelligentie. Er groeit twijfel of grote technologiebedrijven dat tempo wel kunnen volhouden.
Vanavond publiceren Meta en Microsoft hun kwartaalcijfers. Beide bedrijven investeren tientallen miljarden dollars in AI-infrastructuur. Hun resultaten en investeringsplannen kunnen later vandaag bepalend zijn voor het sentiment in de chipsector.
Daar komt nog een tweede zorg bij. Berichten over een Chinese fabrikant die eigen immersie DUV chipmachines ontwikkelt, zetten extra druk op Europese chipbedrijven. Vooral ASML werd hierdoor eerder deze week hard geraakt.
ASML verliest woensdag rond 11.15 uur ongeveer 1,6 procent, nadat het aandeel eerder deze week al stevig onderuitging. Beleggers reageerden op berichten dat een Chinees staatsbedrijf dit jaar begint met de levering van eigen DUV chipmachines. Hoewel de productie voorlopig zeer beperkt blijft en de technologie volgens verschillende analisten nog achterloopt op die van ASML, vreest de markt dat China op termijn minder afhankelijk wordt van de Nederlandse fabrikant.
Besi levert eveneens in. Het aandeel daalt ruim drie procent. De koers staat al langer onder druk, ondanks de aanhoudend sterke vraag vanuit AI-gerelateerde chipproductie. Citi Research verlaagde deze week het koersdoel van 260 naar 230 euro. Volgens de bank blijft de onzekerheid rond de introductie van hybrid bonding een belangrijk aandachtspunt, ondanks positieve verwachtingen voor de AI-markt.
Voorlopig lijkt de hele chipsector last te hebben van winstnemingen en oplopende onzekerheid. Sterke bedrijfsresultaten blijken op dit moment onvoldoende om het negatieve sentiment te keren, terwijl beleggers uitkijken naar de kwartaalcijfers van de Amerikaanse techgiganten en het rentebesluit van de Federal Reserve later vandaag.
Investeer vanaf €100 in aandelen, ETF’s, edelmetalen of crypto via Bitpanda en ontvang €20 aan fysiek zilver cadeau. Voer de promocode NBSILVER in de app in om de bonus te activeren.
Met Bitpanda beleg je eenvoudig in duizenden aandelen, ETF’s, crypto en edelmetalen vanuit één app. Je goud en zilver worden veilig bewaard in volledig verzekerde Zwitserse kluizen en staan juridisch op jouw naam.
Sluit je aan bij 7 miljoen gebruikers en open nu gratis je account.
Let op: investeren is risicovol. Je kunt je inleg geheel of gedeeltelijk verliezen
Veilig betalen met
De AEX koers begint vandaag met een kleine daling, nadat de olieprijs opnieuw steeg en beleggers twijfelen over de chippers.
De futures op Wall Street kleuren vandaag lichtrood na nieuwe aanvallen tussen de VS en Iran, plus diepe dalingen voor chippers.
De AI-correctie in bijna extreme mate door in Azië. SK Hynix verloor ondertussen al bijna 60 procent vanaf de piek. Dit moet jij weten.
XRP-beleggers hopen op een doorbraak nu de Amerikaanse Senaat de Crypto Clarity Act mogelijk snel behandelt.
ChatGPT verwacht dat de XRP koers eind 2026 kan stijgen naar 1,40 dollar, maar waarschuwt ook voor aanhoudende verkoopdruk.
Polymarket-handelaren geven XRP 43 procent kans op 1,20 dollar begin augustus, en 34 procent kans op een koers onder de 1 dollar.