De politieke machine rond Donald Trump bouwt in hoog tempo een enorme oorlogskas op voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van november. Volgens de Financial Times heeft Maga Inc, de belangrijkste politieke geldmachine achter Trump, inmiddels bijna 350 miljoen dollar verzameld om de Republikeinse controle over het Congres te helpen verdedigen.
Dat is opvallend, omdat het gaat om een bedrag dat volgens de FT ongekend groot is voor een Super Pac die een zittende president steunt in een jaar zonder presidentsverkiezingen.
Grote namen uit tech, crypto en zakenwereld trekken de portemonnee
De nieuwste cijfers laten zien dat Maga Inc alleen al in maart ruim 35 miljoen dollar ophaalde. Het grootste deel daarvan kwam van een donatie van 25 miljoen dollar van ondernemer Diane Hendricks. Daarnaast schonken techinvesteerders Marc Andreessen en Ben Horowitz samen nog eens 6 miljoen dollar.
Volgens de Financial Times komt dat bovenop honderden miljoenen die eerder al zijn opgehaald uit kringen rond energie, finance, technologie en crypto. Dat is belangrijk, omdat het laat zien dat grote kapitaalkrachtige sectoren zich steeds nadrukkelijker positioneren rond de verkiezingen van november.
Republikeinen lopen financieel ver uit op Democraten
Volgens het FT-stuk is de kas van Maga Inc inmiddels bijna drie keer zo groot als die van het Republikeinse partijapparaat zelf. Ook zou de financiële slagkracht van de groep vergelijkbaar zijn met die van meerdere grote Republikeinse campagneorganisaties samen.
De Democratische kant loopt in deze fondsenrace volgens de krant duidelijk achter. De Democratische Partij en aanverwante groepen zouden op ongeveer de helft zitten van wat de Republikeinse tegenhanger nu gezamenlijk beschikbaar heeft.
Opvallend: veel geld, nog weinig uitgaven
Interessant is dat Maga Inc ondanks die enorme oorlogskas tot nu toe nog relatief weinig heeft uitgegeven. Volgens de FT bleef de inzet in maart beperkt tot slechts een klein bedrag ter ondersteuning van een kandidaat voor het Huis van Afgevaardigden.
Dat suggereert dat de groep voorlopig vooral aan het hamsteren is, om later in de campagne veel harder te kunnen toeslaan.
ASML slaat grote slag: TSMC en Samsung kopen nieuwste chipmachines
ASML overtuigt TSMC en Samsung om zijn nieuwe chipmachines te gebruiken, terwijl de snelgroeiende vraag naar AI-chips aanhoudt.
Samsung en SK Hynix jagen Koreaanse beurs verder omhoog
Samsung Electronics en SK Hynix stijgen wederom, terwijl Wall Street mogelijk een lastige weekopening te wachten staat.
Nieuwe tegenvaller voor Nike na historische ineenstorting van 78% op de beurs
Nike verliest 78 procent van zijn beurswaarde sinds de piek en verdwijnt na jarenlange problemen uit de S&P 100.
Meest gelezen
Chris vindt verloren Bitcoin uit 2011 terug: $4,5 miljoen waard
Een Brit dacht zijn Bitcoin voorgoed kwijt te zijn, maar krijgt vijftien jaar later alsnog een vermogen van 4,5 miljoen dollar terug.
Van Ozempic naar haargroei: het volgende biotech-feest begint
Biotechs die zich richten op haaruitval presteren extreem sterk op Wall Street, en stegen in sommige gevallen met honderden procenten.
Vier keer in één week: het grote geld sluipt weg uit Amerika
Grote beleggers verkleinen hun afhankelijkheid van de VS. Vier opvallende signalen wijzen deze week op een bredere verschuiving.
