Crypto.com is deze zomer op het laatste moment uit een gigantische sponsordeal met de UEFA Champions League gestapt. De overeenkomst zou de beurs voor vijf jaar aan het toernooi verbinden en het handelsplatform grofweg 100 miljoen euro per jaar hebben gekost. Uiteindelijk heeft de bearmarkt ervoor gezorgd dat de sponsordeal de eindstreep niet haalde.
Geen paniek bij de UEFA
In totaal zou Crypto.com in vijf jaar tijd bijna 500 miljoen euro overmaken naar de UEFA, maar dat feest gaat voor die organisatie dus niet door. Dat is uiteraard een aderlating voor de Champions League, maar gelukkig voor het voetbaltoernooi blijven er genoeg andere sponsoren over. Zo heeft het op dit moment actieve deals met Lay’s, Heineken, Mastercard, Fedex en Sony PlayStation, om maar een paar namen te noemen.
Crypto.com zou met deze deal oorspronkelijk de plek van het Russische Gazprom overnemen. Als gevolg van de Russische invasie in Oekraïne is Gazprom geschrapt als sponsor en kwam er een plekje vrij. Lange tijd leek het erop dat de crypto-beurs die plek zou vullen, maar de dalende koersen hebben het bedrijf doen besluiten dat er nu even geen ruimte is om 500 miljoen euro uit te geven aan een sponsordeal.
Actief op gebied van sport
Crypto.com liet enige tijd geleden voor het eerst van zich horen in de sportwereld door voor 700 miljoen dollar de naamrechten van het basketbal-stadion van de La Lakers te kopen. Ook heeft het een actieve sponsordeal met de FIFA lopen voor het wereldkampioenschap voetbal van later dit jaar. De beurs is ook sponsor van de Philadelphia 76ers, een NBA basketbalteam uit de Verenigde Staten en heeft een deal van 100 miljoen dollar met de Formule 1.
De deal met de Champions League gaat dus niet door, maar er lopen genoeg andere interessante zaken voor het beursplatform. Deze maand heeft het bijvoorbeeld toestemming gekregen om in het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Korea te opereren. Het lijkt er dus vooral op dat Crypto.com nu keuzes moet maken en niet overal geld voor heeft liggen.
Blockchain-experts bekritiseren Britse sancties tegen cryptobeurs HTX
De discussie ontstond nadat het Verenigd Koninkrijk op 26 mei sancties oplegde aan Huobi Global S.A., het Panamese bedrijf achter HTX.
Bitvavo opnieuw gekroond tot grootste euro-cryptobeurs ter wereld
De Amsterdamse beurs pakt 44% van alle euro-spothandel in crypto en laat reuzen Kraken, Coinbase en Binance ver achter zich
OKX lanceert X-Perps op de Magnificent 7-aandelen, goud, zilver en olie voor Europese traders
OKX lanceert dertien nieuwe markten waarmee Europese traders 24/7 futures kunnen verhandelen op aandelen, grondstoffen en indices.
Meest gelezen
AI voorspelt XRP koers voor 30 juni 2026
AI-modellen voorspellen dat de XRP koers eind juni onder 1,20 dollar zakt. Bitcoin-zwakte en lage liquiditeit drukken de munt.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
Bitcoin koers geeft zeldzaam signaal af die verscheen bij elke bodem
Meer dan de helft van alle Bitcoins staan nu onder water, maar dat kan juist de opmaat zijn voor een nieuwe bullmarkt.
