Als het aan een advocaat van het Amerikaanse ministerie van justitie ligt, dan moeten de mogelijkheden van Sam Bankman-Fried om het internet te gebruiken stevig worden ingeperkt. De advocaat wil zelfs zo ver gaan door af te dwingen dat Bankman-Fried, de voormalige CEO van het gevallen FTX, zijn smartphone niet meer mag gebruiken.
Waarom zo streng?
De reden dat de advocaat zulke strenge eisen aan de borgtocht van Bankman-Fried stelt is dat de gevallen CEO van FTX probeerde om contact te leggen met getuigen. Dit doet Bankman-Fried allemaal terwijl hij op borgtocht is voor aanklachten in het kader van kabelfraude en witwassen. Overigens claimde hij voor de rechter onschuldig te zijn.
Eerder werd de laptop van Bankman-Fried al behoorlijk beperkt. Op dit moment kan hij alleen nog naar websites die op een bepaalde whitelist staan. Hierbij moet je denken aan nieuwsplatformen, sportwebsites, Wikipedia en websites van de Amerikaanse overheid.
Zijn gebruik van videogames en andere verbonden applicaties moet beperkt worden. Ook de ouders van Bankman-Fried moesten allerlei zaken ondertekenen, om te bevestigen dat zij hun apparaten niet beschikbaar stellen aan Bankman-Fried. Daarnaast moesten zijn tracking-software installeren.
Bankman-Fried installeerde VPN
De nieuwe eisen van de advocaat van het Amerikaanse ministerie van justitie, onder andere om de smartphone van Bankman-Fried in te ruilen voor een klaptelefoon, komen nadat hij een Virtual Private Network (VPN) installeerde.
Volgens het ministerie gebruikte hij die VPN niet alleen maar om sportwedstrijden te kijken. Mogelijk gebruikte hij de software om getuigen te contacten in zijn rechtszaak en dingen voor elkaar te krijgen om zijn straf te verminderen.
Het duurt overigens nog even voordat Bankman-Fried zijn straf te horen krijgt. Zijn zaak staat pas voor oktober op de planning in de Verenigde Staten. Zo kan hij dus in ieder geval nog een paar maanden met zijn ouders doorbrengen, voordat hij waarschijnlijk lang de gevangenis ingaat.
Na de grootste cryptohack ooit zet Bybit AI in om $700 miljoen tegen te houden
Bybit zet na de grootste cryptodiefstal ooit AI in en claimt daarmee 700 miljoen dollar schade te voorkomen.
BitGo krijgt als eerste buitenlandse cryptobedrijf vergunning in Zuid-Korea
BitGo krijgt als eerste buitenlandse cryptobedrijf rechtstreeks een VASP-registratie in Zuid-Korea en mag daar gereguleerde diensten voor digitale activa aanbieden.
Aandelen van Coinbase en Strategy exploderen mee met Bitcoin-uitbraak
Coinbase stijgt acht procent terwijl Bitcoin boven 70.000 dollar uitbreekt, miljarden aan shorts verdwijnen en Trump nieuwe cryptoregels steunt in Washington.
Meest gelezen
Tijdperk van goedkoop geld is voorbij, ING waarschuwt voor gevolgen
ING waarschuwt: de tijd van gratis geld is voorbij. Dit betekenen blijvend hoge rentes voor de economie, beleggers en jouw vermogen.
Oekraïne raakt grote Russische olieraffinaderij diep in Rusland
Oekraïne raakt opnieuw een grote Russische olieraffinaderij, terwijl de druk op de olie-export en brandstofvoorziening verder oploopt.
Gevallen AI-wonderkind stopt half miljard in ASML-rivaal
ASML-rivaal Source Foundry kreeg deze week 400 miljoen dollar van een 24-jarige die net twee derde van zijn fonds verloor.
