Maak een account op Bitvavo en krijg €20 aan Bitcoin gratis!
Bitvavo: Ontvang
€20 aan BTC gratis!
Elon Musk is de eerste persoon ter wereld die een vermogen van 500 miljard dollar bereikt. Volgens de miljardairslijst van Forbes werd die mijlpaal woensdag gehaald, vooral dankzij een koersstijging van Tesla en hogere waarderingen van zijn andere bedrijven.
Musk’s vermogen schoot omhoog nadat Tesla-aandelen deze maand ruim 39 procent stegen. De ondernemer bezit ongeveer 12 procent van het bedrijf, dat geldt als de meest waardevolle autofabrikant ter wereld. Musk kocht vorige maand zelf nog voor 1 miljard dollar aan aandelen, wat werd gezien als een teken van vertrouwen.

De Tesla-topman kreeg onlangs ook een nieuw beloningspakket voorgesteld ter waarde van 1 biljoen dollar. Dit recordplan moet hem nog sterker binden aan Tesla, dat steeds meer inzet op kunstmatige intelligentie en robotica. Sinds de bekendmaking van het pakket is het aandeel met ruim 35 procent gestegen.
Naast Tesla profiteert Musk ook van de groei van zijn andere ondernemingen. Zijn raketbedrijf SpaceX is inmiddels zo’n 400 miljard dollar waard en AI-bedrijf xAI wordt geschat op 200 miljard dollar. xAI bouwt momenteel een supercomputer, Colossus, die de concurrentie moet aangaan met de grootste AI-systemen ter wereld.
SpaceX heeft zich ondertussen stevig gevestigd als marktleider in commerciële ruimtevaart. Het bedrijf lanceert de meeste raketten wereldwijd en beheert via Starlink het grootste satellietnetwerk.
De voorsprong van Musk op andere miljardairs is groot. Op de tweede plaats staat Oracle-oprichter Larry Ellison met een vermogen van 350 miljard dollar. Musk blijft met zijn half biljoen dollar vermogen dus met afstand de rijkste mens op aarde.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
De Habshan-gasfabriek draait op 60 procent capaciteit na aanvallen in april. Volledig herstel verwacht in 2027. Adnoc Gas raamt schade op 600 miljoen dollar.
eBay heeft een overnamebod van 56 miljard dollar van GameStop-topman Ryan Cohen afgewezen als ‘niet geloofwaardig’. Een proxy-strijd dreigt.
De AEX opent vandaag met een forse daling na slecht nieuws uit Iran, terwijl de markt zich richt op belangrijke inflatiecijfers uit de VS.
MSC laat zijn grote containerschepen de Straat van Hormuz mijden door in Jeddah te lossen. Vrachtwagens overbruggen vervolgens 1.300 kilometer over land.
Met 1.000 euro in ASML-aandelen een jaar geleden had je nu ongeveer 2.100 euro. Het aandeel verdubbelde door aanhoudende AI-vraag.
Eerst min 10 procent, nu in de plus: olieprijs reageert direct op WSJ-bericht dat Iran het Hormuz-voorstel afwijst.