Stablecoins staan onder toenemende druk. Volgens een nieuw rapport van de Financial Action Task Force (FATF) worden deze cryptomunten steeds vaker misbruikt door hackers, drugskartels en terreurfinancierders. De waarschuwing komt op een moment dat de belangstelling voor stablecoins wereldwijd juist toeneemt.
Stablecoins in trek bij criminelen
De FATF meldt in een persbericht van 26 juni dat stablecoins zoals USDT en USDC steeds populairder worden onder kwaadwillenden. Met name Noord-Koreaanse hackersgroepen, drugsnetwerken en terroristische organisaties zouden deze digitale munten inzetten vanwege de snelheid, internationale bruikbaarheid en beperkte controle vanuit toezichthouders.
Wat het extra lastig maakt: de regels verschillen sterk per land. Daardoor kunnen malafide netwerken hun geldstromen verplaatsen naar plekken waar nauwelijks toezicht is.
Beursgang Circle trekt veel belangstelling
Opvallend genoeg groeit de interesse in stablecoins onder gewone beleggers tegelijkertijd flink. Zo ging Circle, het bedrijf achter stablecoin USDC, begin juni naar de beurs. De koers van het aandeel schoot sindsdien met honderden procenten omhoog.
Het laat zien hoe tweeslachtig de situatie is: aan de ene kant bouwen bedrijven voort aan een serieuze rol in de financiële wereld, aan de andere kant misbruiken kwaadwillenden diezelfde infrastructuur.
Diefstallen nemen explosief toe
De zorgen van de FATF zijn niet uit de lucht gegrepen. In het eerste kwartaal van 2024 werd er voor 1,67 miljard dollar aan crypto gestolen. Dat is ruim drie keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar.
Een van de grootste incidenten was de hack op crypto-exchange Bybit. Noord-Koreaanse hackers maakten daarbij 1,46 miljard dollar buit. Daarvan is tot nu toe slechts 3,8 procent teruggevonden.
Dringende oproep: pak dit wereldwijd aan
De FATF roept overheden dringend op om sneller in te grijpen. Vooral cryptobedrijven – officieel Virtual Asset Service Providers (VASPs) genoemd – moeten volgens de organisatie onder strengere controle komen. Denk aan verplichte registratie, transparantie bij grensoverschrijdende transacties en het aanpakken van bedrijven die bewust buiten toezicht opereren.
“Als één land de regels niet op orde heeft, vormt dat een risico voor de hele wereld”, stelt de FATF.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Spaarrekening levert bijna niks op: zo pak je 7 procent met stablecoins
Sparen levert tegenwoordig amper nog iets op, maar bij cryptobeurs Bitpanda kun je 7% verdienen met stablecoins. Ontdek hoe het werkt.
Tether investeert in Duitse robotstartup Neura in ronde van 1,4 miljard
Stablecoin-uitgever Tether steekt geld in de Duitse robotstartup Neura, die een AI-aangedreven humanoïde robot ontwikkelt.
Hyperliquid en Paradigm bekritiseren Amerikaanse stablecoin-regels
De opmerkingen volgen op een voorstel dat het Amerikaanse ministerie van Financiën in april presenteerde om onderdelen van de GENIUS Act uit te voeren.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
