Zuid-Koreaanse heeft Interpol verzocht de oprichter van Terra, genaamd Do Kwon, op de rode lijst te plaatsen.
Aanklagers vragen Interpol om ‘Red Notice’ tegen Do Kwon
Het Openbaar Ministerie van het zuidelijke district Seoel is een procedure begonnen om Do Kwon op de rode lijst van Interpol te plaatsen en zijn paspoort in te trekken. Dit meldde de Financial Times op 19 september. Als de aanvraag wordt goedgekeurd, wordt er een melding gestuurd naar de politie in 195 landen over de hele wereld.
Deze stap komt nadat de politie van Singapore bevestigde dat Do Kwon niet langer in Singapore is. Terra-oprichter Do Kwon tweette dat hij niet op de vlucht is en zei dat hij met de autoriteiten zal samenwerken.
De aanklagers hebben zijn verweer echter weerlegd. Er werd beweerd dat hij ‘duidelijk op de vlucht is‘. Er zou voldoende bewijs zijn om de bewering te verdedigen. Bovendien had Do Kwon advocaten ingehuurd om duidelijk te maken dat hij niet van plan was op te komen dagen voor ondervraging.
Het openbaar ministerie van het zuidelijke district Seoel heeft een Zuid-Koreaanse rechtbank arrestatiebevelen laten uitvaardigen tegen Do Kwon. Hetzelfde geldt voor vijf directieleden, wegens overtreding van de wet op de kapitaalmarkt. Momenteel proberen de aanklagers de verblijfplaats van Do Kwon te achterhalen.
Op de vlucht sinds Terra-LUNA-crisis
De vermelding op de rode lijst van Interpol is een verzoek aan rechtshandhavingsinstanties in 195 landen. Het doel van zo’n vermelding op de rode lijst is om een persoon op te sporen aan te houden in afwachting van zijn uitlevering of soortgelijke juridische actie. Red Notices worden uitgevaardigd voor voortvluchtigen die worden gezocht om een straf uit te zitten.
Bovendien beweren de aanklagers dat Do Kwon op de vlucht is sinds de Terra-LUNA-crisis in mei. Directieleden van Terra, waaronder Do Kwon, zijn naar Singapore gevlucht werken en werken niet mee aan het onderzoek.
We doen ons best om hem op te sporen en te arresteren. Hij is duidelijk op de vlucht aangezien de belangrijkste financiële mensen van zijn bedrijf in die periode ook naar hetzelfde land zijn vertrokken.
– Interpol
Solana zet grote stap richting decentralisatie met nieuw stemsysteem
Solana introduceert een nieuw stemsysteem waarmee validators en SOL-houders meebeslissen over de toekomst van het netwerk.
AAVE ziet grootste instroom van nieuwe gebruikers sinds 2021
AAVE, één van de grootste gedecentraliseerde leenplatformen (DeFi), heeft een opvallende toename van nieuwe gebruikers laten zien.
Regisseur stak Netflix-miljoenen in Dogecoin en moet nu de cel in
De Amerikaanse regisseur van 47 Ronin gokte 4 miljoen aan gestolen Netflix-geld op de hondenmunt en cashte flink. Maar hij moet nu boeten.
Meest gelezen
Van lasser tot kok: SpaceX maakt 4.400 werknemers miljonair
De beursgang van SpaceX maakt duizenden werknemers miljonair. Van lassers tot ingenieurs profiteren zij van jarenlang opgebouwde aandelen.
Ex Google-engineer verkoopt al zijn Bitcoin: ‘Het is voorbij’
Oud-Google-engineer TechLead verkocht al zijn Bitcoin met fors verlies. Volgens hem is de markt kwetsbaar, maar hij blijft op lange termijn positief.
Dit is waarom Bitcoin, goud en zilver tegelijk onderuit gaan
Bitcoin, maar ook goud en zilver zetten al langere tijd droevige resultaten neer, terwijl Wall Street wél stijgt. Wat speelt er precies?
