De koers van Bitcoin (BTC) zal op de lange termijn blijven stijgen. Dat zegt Jack Mallers, oprichter van betaalplatform Strike en directeur van het investeringsfonds Twenty One Capital. Volgens hem ligt dat niet aan hype of speculatie, maar aan iets fundamentelers: schaarste.
Schaarste drijft vraag en koers verder op
In een interview met Bloomberg Markets zei Mallers dat Bitcoin, sinds de introductie in 2009, structureel meer waard is geworden. De cryptomunt werd ooit verhandeld voor minder dan één dollar en heeft inmiddels een waarde in de zes cijfers.
Toch denkt Mallers niet dat de groei snel voorbij is. “Er is altijd Bitcoin beschikbaar,” zegt hij. “De vraag is alleen wat iemand bereid is ervoor te betalen.”
Volgens Mallers neemt de belangstelling van grote bedrijven en institutionele beleggers sterk toe. Bedrijven zoals Strategy, Marathon Digital, Metapalent en ook zijn eigen Twenty One Capital hebben de afgelopen tijd veel Bitcoin gekocht. Samen bezitten ze nu ongeveer 761.000 BTC, goed voor zo’n 3,6 procent van de totale hoeveelheid die ooit in omloop zal zijn. Daarmee verdwijnt een steeds groter deel van het beperkte aanbod uit de markt.
BTC-aanbod ‘past zich niet aan de menselijke vraag aan’
Volgens Mallers zal dat onvermijdelijk invloed hebben op de koers. Er komen namelijk nog amper nieuwe Bitcoins bij. Zo’n 95 procent van alle munten is al in omloop; de resterende 5 procent wordt in de komende 115 jaar langzaam gemined. “Bitcoin is het meest schaarse bezit dat bestaat,” zei hij. “Het aanbod past zich niet aan de menselijke vraag aan.”
Door die vaste voorraad verwacht hij dat de prijs verder zal stijgen. Als beleggers, fondsen en zelfs overheden meer willen kopen, moeten ze volgens Mallers simpelweg een hogere prijs bieden. “De markt zal altijd een evenwicht vinden, maar dat gebeurt op een steeds hoger niveau,” zei hij.
Tim Draper deelt optimisme over Bitcoin
Mallers sprak eerder al de verwachting uit dat de waarde van Bitcoin in de toekomst honderden keren hoger zal uitvallen dan nu. Ook investeerder Tim Draper deelt dat optimisme. Draper sprak voorheen al over een oneindige groei ten opzichte van de dollar en voorspelde dat Bitcoin de dollar uiteindelijk zal vervangen als reservemunt.
De overtuiging van Mallers is duidelijk. Zolang de vraag blijft toenemen en het aanbod gelijk blijft, ziet hij een blijvende stijging van de Bitcoin koers onvermijdelijk. De vraag die dan overblijft is hoe hoog de koers nog kan stijgen.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Bitcoin koers naar $50.000? Analisten vrezen herhaling van crash uit 2022
Analisten waarschuwen voor een mogelijke Bitcoin daling richting 50.000 dollar, terwijl steeds meer signalen wijzen op marktpaniek.
Andrew Tate verliest 86% van zijn kapitaal in één dag na Bitcoin-gok
Andrew Tate werd acht keer geliquideerd op Hyperliquid na mislukte Bitcoin trades met hoge hefboom en verloor bijna zijn volledige storting.
Frans bedrijf wil tot €105 miljard ophalen om Bitcoin te kopen
Het Franse Capital B mag tot 105 miljard euro ophalen om zijn Bitcoin-voorraad gigantisch uit te breiden. Lees het plan.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
