Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
In een onthutsende wending van gebeurtenissen heeft de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) bevestigd dat zij het slachtoffer is geworden van een cyberaanval. Volgens een woordvoerder van de SEC vond de aanval plaats via een zogenaamde “SIM-swap”, wat leidde tot een incorrecte mededeling op 9 januari over de goedkeuring van spot Bitcoin exchange-traded funds (ETF’s).
Op 22 januari verklaarde de SEC dat, na overleg met hun telecomprovider, bleek dat onbevoegden controle hadden verkregen over het SEC-telefoonnummer dat aan hun account was gekoppeld. Dit werd bereikt door de SIM-kaart van het telefoonnummer te wijzigen in een duidelijke SIM-swap aanval.
De indringers wisten het wachtwoord van het @SECGov Twitter-account te resetten nadat zij controle hadden verkregen over het telefoonnummer. Hierdoor konden zij de misleidende informatie verspreiden over de goedkeuring van de Bitcoin ETF’s.
Verder onderzoek onthulde dat de wetshandhavingsautoriteiten nu proberen te achterhalen hoe de ongeautoriseerde partij de provider heeft overtuigd om de SIM-kaart te wijzigen en hoe zij het specifieke telefoonnummer wisten te koppelen aan het SEC-account.
Opvallend was dat de SEC ook onthulde dat een medewerker zes maanden voor de aanval de multifactor-authenticatie, een belangrijke beveiligingsmaatregel, had verwijderd vanwege toegangsproblemen tot het account. Deze beveiligingsmaatregel werd pas hersteld na de aanval op 9 januari.
De SEC benadrukte dat er geen bewijs is gevonden dat de indringers toegang hadden tot andere systemen, data of sociale-media-accounts van de SEC.
SIM-swapping, de techniek gebruikt in deze aanval, houdt in dat aanvallers controle krijgen over een telefoonnummer door dit toe te wijzen aan een nieuw apparaat.
In een gerelateerde ontwikkeling keurde de SEC daadwerkelijk verschillende aanvragen voor spot Bitcoin ETF’s goed op 10 januari, slechts een dag na de valse mededeling, met de meeste van deze ETF’s die op 11 januari in de handel kwamen.
Een gevaarlijke nieuwe cryptojacking-malware, genaamd MassJacker, richt zich op gebruikers die illegale software downloaden.
Interpol-opsporingsbevel dreigt voor Libra-bedenker Hayden Davis. Argentijnse autoriteiten onderzoeken miljardenfraude, terwijl Libra-fondsen ondanks juridische druk blijven bewegen.
Cybersecuritybedrijf Socket waarschuwt dat Lazarus ook actief ontwikkelaars aanvalt met nieuwe malware, genaamd “BeaverTail”.
Robert Kiyosaki waarschuwt voor een gigantische beurscrash en adviseert Bitcoin, goud en zilver als bescherming tegen financieel instorten.
Econoom Steve Hanke waarschuwt: Amerikaanse economie op rand van recessie in 2025 door monetaire krimp en dalende indicatoren. Experts vrezen economische crisis.
XRP stijgt met 35% na Trump’s crypto-plan, maar verliest snel terrein. Financiële markten onder druk zorgen voor extra verkoopdruk op crypto.