De AEX koers blijft heen en weer schieten rond de symbolische 1000-puntengrens. Op het moment van schrijven handels de beursindex weer onder dat niveau. Wall Street had het zwaar met de enorme koersdaling bij Microsoft van 12 procent, en dat slaat nu over op de rest van de wereld.
Hoop gevestigd op de olie-industrie
Voor vandaag vestigen beleggers hun hoop even op de olie-industrie. Het lijkt erop dat AI-bedrijven even op de rem gaan, waardoor ASML de kar van de AEX even niet kan trekken.
Tegelijkertijd zagen we de olieprijs flink stijgen, waardoor de hoop is dat Shell een positieve bijdrage kan leveren aan de AEX vandaag. Gisteren wist het aandeel al 2,5 procent te stijgen, maar vandaag zien we voorlopig een daling van bijna 1 procent staan.

Later vanmiddag komen Exxon Mobil en Chevron met kwartaalcijfers. Dat zijn grote spelers in de olie-industrie, die Shell in theorie weer wat positief momentum kunnen geven.
Rode dag voor de financiële markten
Voorlopig lijkt het echter een rode dag te worden op de financiële markten. Bitcoin heeft het wederom lastig, goud en zilver corrigeren zwaar, de Amerikaanse futures kleuren rood, en ook de AEX heeft het dus lastig.
Dat lijkt vooral het gevolg van de slechte cijfers van Microsoft, die gisteren een koersdaling van 12 procent veroorzaakten. Beleggers halen even hun voet van het gaspedaal in een duidelijke risk-off beweging op de financiële markten.
Die daling bij Microsoft was het gevolg van de grote afhankelijkheid van OpenAI. De verlieslatende exploitant van ChatGPT moet Microsoft veel omzet opleveren, maar beleggers hebben daar duidelijk twijfels over.
Die risk-off beweging is zodanig, dat zelfs de veilige havens die recent goed presteerden, goud en zilver, nu even in lastiger vaarwater zijn terechtgekomen. Het wordt interessant om te zien of de markt na deze golf van koersdalingen weer positief momentum kan oppakken.
Waarom de Fed straks tóch moet draaien: goed nieuws voor Bitcoin, goud en aandelen
De markt verwacht plotseling renteverhogingen en de Amerikaanse dollar oogt krachtig, maar dat gaat waarschijnlijk volledig omdraaien.
SpaceX wil na grootste beurslanceringen ooit meteen nog eens $20 miljard lenen
Het SpaceX van Elon Musk wil na de grootste beurslancering ooit nóg meer kapitaal hebben. Ditmaal verkoopt het geen aandelen, maar gaat het lenen.
Dollarstorm raast over valutamarkt en dat raakt Bitcoin en aandelen
De Amerikaanse dollar springt vandaag omhoog en dat raakt andere munten, maar ook Bitcoin, goud en aandelen hard.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
