Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
De financiële markten hebben het weer eens ouderwets lastig met Donald Trump. Ditmaal gaat het weer om de handelsoorlog, waarvan de deadline in rap tempo dichterbij komt. Ook de AEX heeft het er moeilijk mee, en leverde vandaag -0,34% in.
Hoewel de koersen er niet ontzettend veel last van hebben, worden de markten geconfronteerd met een relatief hoge mate van onzekerheid. Woensdag 9 juli is namelijk de deadline voor de tariefpauze van Trump.
In principe was de boodschap dat de heffingen vanaf morgen zouden ingaan als er in de tussentijd geen akkoord bereikt zou worden.
Ondertussen heeft Trump al hoge nieuwe heffingen aangekondigd van tot wel 40% op zeven landen. Wel wist hij deals te sluiten met het Verenigd Koninkrijk en Vietnam, maar zijn de gesprekken met Canada gestaakt.
Verder kondigde Trump flinke heffingen aan op import uit Japan en Zuid-Korea, die vanaf 1 augustus van kracht worden. Daar zat een waarschuwing bij dat de percentages naar 70% kunnen stijgen als er tegenmaatregelen komen.
Er staat dus weer een hoop te gebeuren, en dat drukt de AEX koers enigszins. Grote invloed heeft het allemaal niet, omdat de markt inmiddels een beetje gewend is aan de onvoorspelbare Trump-show.
Waar Trump minder tevreden mee zal zijn, is dat de obligatierentes beginnen te stijgen. Hij heeft uiteraard te dealen met een staatsschuld van 37 biljoen dollar, waarvan men jaarlijks een flinke hoeveelheid moet herfinancieren tegen de dan geldende rentes.
Om die reden hoopt de Trump-regering met zijn beleid de langlopende rentes omlaag te drukken, zodat ze straks niet 4-5% over die 37 biljoen dollar betalen.
Dat zou uitkomen op 1,48-1,85 biljoen dollar per jaar. Er zijn wel plannen om de rentes omlaag te krijgen, maar uiteindelijk lijkt het vooral uitstel van executie. Het plan is in ieder geval niet om de staatsschuld ook daadwerkelijk omlaag te krijgen.
Het plan is nu om de economie sneller te laten groeien dan de schuldenberg. Met andere woorden: Trump wil gaan stimuleren, en hoopt op een productiviteitsrevolutie door AI en robotica.
In theorie moet dat de AEX koers (en die van andere risicobeleggingen) steunen.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Van een AI-CEO tot kwantumdreiging en een gouden yuan: Saxo Bank schetst wilde scenario’s voor volgend jaar.
Nasdaq keurt eerste hefboom-ETF voor Sui goed. Nieuwe mijlpaal voor crypto-ETF’s in 2025, zegt 21Shares over lancering.
Netflix koopt groot deel van Warner Bros. voor 82,7 miljard dollar. Wat betekent dat voor HBO Max en de streamingwereld?
In Brazilië waarschuwen cybersecurityexperts voor een nieuwe malwarecampagne die zich razendsnel verspreidt via WhatsApp.
Raoul Pal voorspelde de huidige Bitcoin-daling al maanden geleden. Analisten denken dat dit juist het begin kan zijn van een nieuwe stijging.
Cryptomarkt klapt hard omlaag, maar alle ogen zijn gericht op Powells speech. Een hint op renteverlaging kan de markt laten herstellen.