Maak een account op Bitvavo en krijg €10 cadeau!
Bitvavo: Ontvang €10
Welkomstbonus!
De AEX koers daalde gisteren minimaal na de behoorlijke correctie van 7% die Bitcoin doormaakt. Het was overigens niet alleen Bitcoin dat problemen kende, ook goud ging stevig onderuit en Nvidia moest ook ruim 4% inleveren.
Zijn we dan eindelijk in een periode gekomen waarin de AEX zich weer van zijn beste kant laat zien?
Sinds het bereiken van de all-time high van 950 punten in juli doet de Amsterdamse beursindex het niet goed, terwijl de rest van de financiële markt een stuk beter presteert.
Met name Bitcoin, goud en de Amerikaanse beursindices doen het goed de afgelopen maanden. Nu lijkt daar een kleine correctie plaats te vinden, en mogelijk kan de AEX daar eventjes van profiteren.
Om dat te laten slagen, moet de AEX het voor elkaar krijgen om de kapitaalstromen weer naar Europa te sturen. De afgelopen maanden was dat allesbehalve het geval, en zagen we het geld vooral naar het continent van Donald Trump stromen.
Wat dat betreft is er nu sprake van een belangrijk moment voor de AEX koers.

Het is mogelijk dat de koers van 860 punten als een bodem fungeerde voor de AEX. Net als in augustus wist de AEX koers vanaf dat punt omhoog te springen richting de huidige koers van ongeveer 880 punten.
Nu is het zaak om door te zetten, en daar bestaat een scenario voor.
In Amerika krijgt de beurs momenteel te maken met een sterke dollar, en wat macro-economische tegenwind. Als dat resulteert in angst onder beleggers, dan zou er wat kapitaal vanuit de VS naar Europa kunnen verplaatsen.
De kans is echter ook aanwezig dat het om een korte opleving gaat voor de AEX koers, en dat we hierna weer gewoon naar het zuiden vertrekken met de Amsterdamse beursindex.
Wat denk jij? Gaat de AEX nog knallen richting het einde van 2024?
Om de koersstijging te vieren biedt de Nederlandse crypto-beurs Bitvavo in samenwerking met Newsbit een exclusieve actie aan: alle nieuwe klanten ontvangen tijdelijk €25 gratis wanneer zij via onderstaande knop een account aanmaken en €20 storten.
Claim je €25 gratis en maak een account aan bij Bitvavo
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Bitcoin!
Oracle koopt TikTok VS, koers stijgt 8 procent. Europese gebruikers blijven op de internationale versie van TikTok van ByteDance.
AEX koers zakt licht naar rond 938 punten. Chipfondsen en IMCD onder druk, Prosus en ING trekken bij, beleggers wachten macro‑data en rente.
AEX koers stijgt naar 931,73 punten, tech en bouwers leiden. Focus ligt op ECB-rente en Amerikaanse inflatiecijfers.
Peter Schiff waarschuwt: Bitcoin is een tikkende tijdbom. Ondertussen blijft goud stijgen en kopen institutionelen de dip.
Elon Musks AI Grok voorspelt waar de XRP koers op 30 november 2025 staat. Wat zeggen de cijfers, en wat zijn de risico’s?
XRP staat onder druk ondanks goed nieuws. ChatGPT voorspelt of de koers nog stijgt voor het einde van 2025.