Newsbit
Bekijk de app
Bekijk

Hoewel de AEX koers vandaag een stijging van ongeveer 0,10 procent mag opschrijven, blijft de Nederlandse beursindex haperen. Dat is gezien de situatie op het geopolitieke wereldtoneel niet vreemd. Het lukt de Verenigde Staten maar niet om een definitieve vrede te sluiten met Iran.

De AEX koers probeert wel te stijgen, maar voor een echte uitbraak is de weerstand te groot.
AEX koers wil omhoog, maar weerstand is groot. Bron: TradingView

Onzekerheid remt de koers

Ondanks dat de markt vertrouwen blijft houden in het AI-verhaal en gelooft dat men risico moet nemen, lukt het de AEX niet om definitief uit te breken. De koers blijft wel boven de 1.000 punten, maar van een echte uitbraak is geen sprake.

Dat is op zich logisch, omdat er nog een hele grote wolk van onzekerheid boven de markt hangt. Het is goed mogelijk dat de Iran-oorlog op wereldwijde schaal voor economische problemen zorgt.

In dat scenario kunnen de financiële markten het nog weleens heel zwaar krijgen. Vanuit dat perspectief is het niet vreemd om te zien dat de AEX koers wel omhoog wil, maar dat het niet lukt om echte sprongen te maken.

Vandaag lijkt in ieder geval weer een lastige dag te worden op de financiële markten. De AEX stijgt minimaal, terwijl Bitcoin, goud en zilver al behoorlijke koersdalingen moesten noteren. Ook de Amerikaanse futures kleuren rood.

Morgen belangrijke dag voor de beurs

Het is nu aftellen naar morgen. Dan is het namelijk tijd voor Alphabet (Google), Microsoft, Amazon en Meta om hun kwartaalcijfers te presenteren.

Techreuzen presenteren op woensdag 29 april hun kwartaalcijfers.
Cijferseizoen gaat morgen écht van start met techreuzen. Bron: Yahoo

Dat zijn cijfers die de potentie hebben om de richting van de beurs voor de komende maanden te bepalen. We zitten in een fase waarin de beurs het moet hebben van stijgende winstcijfers.

Met name de afgelopen maanden waren het de krachtige resultaten die voorkwamen dat de S&P 500 en Nasdaq diepere dalingen doormaakten. Nu staan de Amerikaanse beursindices alweer op all-time highs.

Zo snel kan het dus gaan, maar om het positieve momentum op die beurzen door te zetten, is het wel nodig dat de resultaten goed en sterk blijven.

Begin met investeren en krijg €15 gratis zilver cadeau

Investeer in aandelen, ETF’s, edelmetalen en crypto in één app. Via Newsbit en Bitpanda ontvang je nu €15 aan fysiek zilver bij je eerste investering van minimaal €50.

Geen synthetisch product maar echt goud en zilver in Zwitserse kluizen, volledig verzekerd en juridisch op jouw naam. Instappen kan al vanaf €1.

Sluit je aan bij 7 miljoen gebruikers en open nu gratis je account.

Claim €15 gratis zilver Je wordt doorgestuurd naar
4,6

De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.

Wees als eerste op de hoogte van het laatste Crypto Nieuws

oil

Olieprijs stijgt door: VS weegt Iran-voorstel terwijl Hormuz dicht blijft

oil
Wiskunde
trump
Meer Beurs nieuws

Meest gelezen

hormuz
Hormuz, oil tanker
Bitcoin sign, Bitcoin