Bitpanda: Aandelen, crypto, grondstoffen en edelmetalen in 1 app
Bitpanda: Koop aandelen,
crypto & edelmetalen
Hoewel de AEX koers vandaag een stijging van ongeveer 0,10 procent mag opschrijven, blijft de Nederlandse beursindex haperen. Dat is gezien de situatie op het geopolitieke wereldtoneel niet vreemd. Het lukt de Verenigde Staten maar niet om een definitieve vrede te sluiten met Iran.

Ondanks dat de markt vertrouwen blijft houden in het AI-verhaal en gelooft dat men risico moet nemen, lukt het de AEX niet om definitief uit te breken. De koers blijft wel boven de 1.000 punten, maar van een echte uitbraak is geen sprake.
Dat is op zich logisch, omdat er nog een hele grote wolk van onzekerheid boven de markt hangt. Het is goed mogelijk dat de Iran-oorlog op wereldwijde schaal voor economische problemen zorgt.
In dat scenario kunnen de financiële markten het nog weleens heel zwaar krijgen. Vanuit dat perspectief is het niet vreemd om te zien dat de AEX koers wel omhoog wil, maar dat het niet lukt om echte sprongen te maken.
Vandaag lijkt in ieder geval weer een lastige dag te worden op de financiële markten. De AEX stijgt minimaal, terwijl Bitcoin, goud en zilver al behoorlijke koersdalingen moesten noteren. Ook de Amerikaanse futures kleuren rood.
Het is nu aftellen naar morgen. Dan is het namelijk tijd voor Alphabet (Google), Microsoft, Amazon en Meta om hun kwartaalcijfers te presenteren.

Dat zijn cijfers die de potentie hebben om de richting van de beurs voor de komende maanden te bepalen. We zitten in een fase waarin de beurs het moet hebben van stijgende winstcijfers.
Met name de afgelopen maanden waren het de krachtige resultaten die voorkwamen dat de S&P 500 en Nasdaq diepere dalingen doormaakten. Nu staan de Amerikaanse beursindices alweer op all-time highs.
Zo snel kan het dus gaan, maar om het positieve momentum op die beurzen door te zetten, is het wel nodig dat de resultaten goed en sterk blijven.
Het klinkt misschien gek, maar het is goed mogelijk dat jij binnenkort aan de kunstchocolade zit. En dat kan markten op zijn kop zetten.
Iran en de VS zijn het volgens bemiddelaar Pakistan eens over de tekst van een vredesakkoord. Een ondertekening kan snel volgen.
Metaplanet koopt een Japanse broker voor 13 miljoen dollar en wil Bitcoin-producten aanbieden aan miljoenen beleggers in Japan.
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
XRP beleggers verkopen steeds vaker met verlies, een signaal dat volgens on-chain data vaak dicht bij bodems verschijnt.