Maak een account op Bitvavo en krijg 10 XRP gratis!
Bitvavo: Ontvang 10
XRP Welkomstbonus!
De AEX koers toonde gisteren een voorzichtig teken van leven, en opende het nieuwe jaar met een behoorlijke stijging. Vandaag opende de beurs helaas weer met een voorzichtige daling. Waardoor het nog lastig is om een definitieve richting te kiezen voor de AEX.
Met de stijging van gisteren is de AEX koers in ieder geval door het 50-daagse gemiddelde gebroken. Dat was echter geen significante weerstand de afgelopen maanden, waardoor we daar niet heel veel waarde aan kunnen hechten.

Tijdens de run omhoog naar de all-time high van ~950 punten was het 50-daagse gemiddelde wel belangrijk. In die run omhoog fungeerde het meermaals als een steunpunt voor de koers.
De volgende belangrijke weerstand voor de AEX om te doorbreken zijn het 100-daagse gemiddelde op 893 punten, en het 200-daagse gemiddelde op 898 punten. Kan de AEX boven die niveaus komen? Dan zou de opwaartse trend zich kunnen hervatten.
Zien we dat niet? Dan is het feestje van de bullmarkt waarschijnlijk voorbij.
Het afgelopen jaar waren de Amerikaanse aandelenindices en Bitcoin de baas op de financiële markten. Met andere woorden, de kapitaalstromen gingen niet richting de AEX de afgelopen maanden. En dat voelde de Amsterdamse beursindex.
Dat zou kunnen veranderen, maar dan moet het sentiment rondom de Verenigde Staten substantieel veranderen. Bijvoorbeeld door een zwakkere economie, of bepaalde beleidskeuzes van Donald Trump.
Als er een gigantische crash ontstaat op de Amerikaanse aandelenmarkt, dan zou het kapitaal naar Europa kunnen vluchten. Maar de eerlijkheid gebied ons te zeggen dat de Eurozone er betrekkelijker zwakker uitziet dan Amerika op dit moment als we naar de economie kijken.
Wat dat betreft lijkt de kans op dit scenario klein.
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Europese beurzen kelderen door escalatie in Midden-Oosten en oplopende inflatie. Olieprijs stijgt fors, banken en crypto zwaar onder druk.
Aramco onderzoekt olie-export via de Rode Zee nu de Straat van Hormuz vrijwel gesloten is door spanningen in het Midden-Oosten.
Het aandeel van Circle steeg 61 procent in een week. De markt is enthousiast over Circle’s kwartaalcijfers en de groei van USDC.
WLFI stijgt hard voor het Mar-a-Lago cryptoforum. De Bitcoin koers blijft stabiel. Beleggers vrezen sell the news.
De VS zouden Iran toestaan uranium te verrijken. Een snelle deal lijkt nabij, maar Trump dreigt met militair ingrijpen.
De goudprijs sloot vrijdag op 5.278 dollar, maar digitaal goud (PAXG) handelt al boven 5.600 dollar. Wat betekent dat voor de opening maandag?