De euforie van de Bitcoin (BTC)-rally lijkt omgeslagen in nervositeit, nu mensen die recent instapten massaal beginnen te verkopen. De koers schommelt momenteel rond de $82.440 en onchain-analysebureau Glassnode ziet een massale uitverkoop onder deze groep. Dit zou kunnen leiden tot een tijdelijke bodem rond $70.000.
Short term holders in de problemen
In de afgelopen maanden hebben steeds meer investeerders tegen hoge prijzen Bitcoin gekocht. In oktober lag de gemiddelde aankoopprijs van short term holders nog op $62.000, inmiddels is dat $91.362. Dat betekent dat veel van hen nu met flinke verliezen zitten.
Volgens Bitbo-data bedraagt het ongerealiseerde verlies voor deze groep zo’n 10,6%. Glassnode ziet dat de markt in een neerwaartse fase zit, terwijl de koopkracht afneemt en de vraag naar Bitcoin verslapt.
Dit doet denken aan augustus, toen Bitcoin van $68.000 naar $49.000 zakte. Toen speelden macro-economische onzekerheden een grote rol, zoals recessievrees en zwakke tech-aandelen.
Investeerders die pas recent zijn ingestapt zitten momenteel diep in de rode cijfers bij koersen tussen $71.300 en $91.900. Glassnode waarschuwt dat Bitcoin een bodem kan vinden rond $70.000 als deze verkoopdruk aanhoudt.
10x Research noemt de huidige koersdaling een ‘textbook correction’. Op 10 maart concludeerden ze dat 70% van alle verkopen afkomstig was van investeerders die in de afgelopen drie maanden instapten.
Tijdelijke opleving door marktstabilisatie?
Zorgen over inflatie en de impact van Amerikaanse handelstarieven zorgen voor extra druk op de cryptomarkt. De recente invoerheffingen van president Donald Trump op goederen uit China, Mexico en Canada hebben de angst voor economische instabiliteit aangewakkerd. Dit heeft geleid tot bredere verkoopgolven, niet alleen in traditionele markten maar ook in cryptocurrency’s.
Ondanks de verkoopdruk veerde Bitcoin op 11 maart met 7,5% op vanaf een dieptepunt van $76.808. Dit gebeurde nadat de Amerikaanse markten stabiliseerden na een flinke dip, die mede werd veroorzaakt door de recente politieke onzekerheid.
Of deze opleving standhoudt, is nog maar de vraag. Voorlopig lijkt het erop dat de komende dagen cruciaal worden voor Bitcoin, waarbij de $70.000-zone als mogelijke bodem fungeert. Het marktsentiment blijft wisselvallig, en de komende weken zullen uitwijzen of investeerders voldoende vertrouwen hebben om de koers opnieuw naar recordhoogtes te stuwen.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
De bullmarkt krijgt precies wat hij nodig heeft: dalende inflatie zonder renteverlaging
Dit is het beste nieuws voor de bullmarkt tot nu toe. Ook Bitcoin kan sterk van deze ontwikkeling profiteren. Waar gaat het om?
Elon Musk nu meer waard dan Bitcoin: vermogen stijgt naar $1,4 biljoen
De succesvolle beurslancering van SpaceX betekent dat Elon Musk nu meer waard is dan het complete netwerk van Bitcoin.
Crypto wekker: Bitcoin koers onbewogen op cruciale dag voor financiële markten
De Bitcoin koers begint vandaag praktisch op hetzelfde niveau als gisteren aan een nieuwe handelsdag, die weleens heel belangrijk kan worden.
Meest gelezen
Tiener steelt 13 miljoen dollar aan Bitcoin en geeft het uit aan Lamborghini’s
Canadese tiener bekent crypto-oplichting van 13 miljoen dollar en gaf gestolen geld uit aan luxe auto’s en privéjets.
Newsbit-analist voorspelde de daling naar 60.000 dollar: dit verwacht hij nu
De Bitcoin koers houdt stand rond cruciale steun, terwijl Newsbit-analist Juffermans een mogelijke bodem later dit jaar verwacht.
Goud verliest in één keer alle winst van dit jaar
Goud is opnieuw stevig aan het dalen, terwijl Wall Street optimistisch blijft. Komt er later dit jaar alsnog een grote stijging aan?
